Únor 2015

Pavel Šimčík

22. února 2015 v 11:15 | K. |  Herci

Pavel Šimčík se narodil 22. 5. 1977 v Praze. V roce 2000 vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Od té doby je členem Dejvickéh divadla.

Má za sebou i několik televizních rolí - objevil se třeba v Boleru, Ulici, Letišti, Kriminálce Anděl, Poste restante, Čtvrté hvězdě apod.

Získáno: posílala jsem ofrankovanou obálku se seznamen 4 herců na adresu Dejvického divadla.


Zdeněk Žák

22. února 2015 v 11:02 | K. |  Herci

Zdeněk Žák se narodil 9. 6. 1952 v Praze. Vyučil se nástrojářem. K herectví se dostal náhodou. Přidal se k ochotníkům, kteří hledali nové tváře a potom byl dokonce přijatý na DAMU.

V 70. a 80. letech se objevil v menších rolíh a působil v divadle v Ostravě, v Realistickém divadle v Praze, v Divadle pod Palmovkou a v Divadle ABC. V současné době má angažmá v Divadle Bez zábradlí.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.


Ondřej Veselý

22. února 2015 v 10:58 | K. |  Herci

Ondřej Veselý se narodil 24. 3. 1979 v Ostravě. Své dětství prožil v Českých Budějovich, kde se stal v roce 2000 členem činohry a operního sboru JD. Vystudoval hudebně-dramatický obor na ostravské konzervatoři.

Diváci si ho nejvíc pamatují ze seriálu Vyprávěj. Dále si zahrál v Proč bychom se netopili, Pojedeme k moři neb Svatby v Benátkách.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.


Já a... Michal Suchánek

14. února 2015 v 16:03 | K. |  Já a úspěšní

Michala se mi podařilo (přiznám se bez mučení že naprosto cíleně) odchytnout po Partičce 9. 2. v Praze. Mám ho hrozně ráda, ale zároveň vím, že on na to focení a podepisování moc není. Přečetla jsem si několik reportů slečen, které odmítl a v tu chvíli začala uvažovat, zda má vůbec cenu se nechat se případně zklamat. Kamarádka mě nakonec ujistila, že po Partičce bývá většinou milý a jako důkaz mi zaslala jejich hezkou společnou fotku. A tak jsem jako odrostlá puberťačka stepovala u východu, kouřila jednu za druhou a klepala se strachy, jak tohle celý dopadne. Dopadlo to dobře. Pravda, netvářil se kdovíjak nadšeně, ale z mého alibistického přemýšlení jsem usoudila, že byl nakonec celkem v pohodě. A tu fotku jsem si fakt děsně oblíbila, myslím, že nám to na ní oběma sluší! :)Já a... Dano Dangl

14. února 2015 v 16:02 | K. |  Já a úspěšní


Dana se mi podařilo odchytnout po Partičce (9. 2.) v Praze. Stála jsem u východu divadla a drbala s bráchou. Vyšel Dano a protože ho poslední dobou mám čím dál tím raději, využila jsem příležitosti a poprosila ho o fotku. Byl strašně fajn. Milý zážitek, akorát na tý fotce vypadám fakt divně. Můžete porovnat s mou aktuální podobou na fotce, která vznikla asi 20 minut potom. :D Viz související.Pavel Kříž

8. února 2015 v 18:49 | K. |  HerciPavel Kříž se narodil 18. 4. 1961 v Brně. Herectví ho bavilo už od malička, takže se stal členem dětského sboru Divadla na provázku. Rozhodoval se, v jakém studiu bude pokračovat - chtěl se stát lékařem, ale z politických důvodů nebyl přijat na gymnázium. Vystudoval tedy fotografii.

V roce 1981 ho objevil režisér Dušan Klein a obsadil ho do hlavní role v Jak svět přichází o básníky a díky tomu se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. O dva roky později si zahrál další velkou roli v pohádce O statečném kováři.

Emigroval do Kanady, kde začal studovat psychoterapii na univerzitě. Začal pak pracovat v domě pro seniory. Do ČR se vrátil na natáčení 4. dílu Básníků.

Věnuje se dabingu, sportu a osvětě ohledně diabetu, který sám má.

Pavla jsem si oblíbila jak jinak než díky roli Štěpánka v Básnících. Od té doby jsem s ním viděla mnoho dalších snímků, líbil se mi ve všech - a to i v rolích záporáků. Považuji ho za jednoho ze svých nejoblíbenějších herců.

Získáno: kartu z Cest domů mi zaslala TV Prima. Další dvě fotky jsem posílala přímo Pavlovi na adresu divadla Ungelt 20. 10. 2014. Podepsané se vrátily 2. 2. 2015.


Pavel Řezníček

5. února 2015 v 18:51 | K. |  Herci


Pavel Řezníček se narodil 11. 10. 1966 v Brně. Jako malý hrál závodně fotbal. Herectví ho zaujalo až po návštěvě Divadla na provázku. Začal pracovat jako kulisák v Divadle bratří Mrštíků. Když mu bylo 24 let, tak se dostal na pražskou DAMU. Vystudoval herectví a režii.

První divadlení roli dostal v Národním divadle ve hře Zimní pohádka. Dále účinkoval v Divadle Kalich. Režíroval v roce 2002 v Městském divadle v Mladé Boleslavi komedii Rytíř hořící paličky.

Objevil se v různých filmech (Sametoví vrazi, Milenci a vrazi, Bludičky, Román pro muže, Alma...) i seriálech (Letiště, Velmi křehké vztahy, Hop nebo trop, Obchoďák, Cirkus Bukowsky...)

Pavla jsem si poprvé asi všimla v seriálu Letiště, kde hrál pilota Roberta. Hned jsem si ho zamilovala - kvůli herectví, ale i kvůli vzhledu. Od té doby jsem s ním viděla už celkem dost filmů a seriálů. Patří mezi mé nej herce vůbec.

Získáno: první kartu mi zaslala Česká Televize v době, kdy soutěžil ve Stardance, druhou TV Prima. Asi před 4 lety jsem mu psala i osobní dopis, bohužel neodepsal, tak jsem to ke konci loňského roku zkusila znovu.


Ladislav Potměšil

5. února 2015 v 18:49 | K. |  Herci


Ladislav Potměšil se narodil 2. 9. 1945 v Praze. Už jako malý zpíval v pěveckých souborech, hrál ve filmech a divadlech. Vystudovalo DAMU. Byl členem RDNZ, divadla Z. Nejedlého na Smíchově a S. K. Neumanna. Hrál také v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka a od roku 1993 v divadle Na Vinohradech.

Objevil se v řadě seriálů i filmů. Věnuje se i dabingu.

Ladislav mě nejvíc baví v Discopříběhu, který patří mezi mé nejoblíbenější filmy už od dětství. Kdysi jsem ho viděla i v divadle Kalich - ve hře Je úchvatná.

Získáno: karty mi zaslala TV Prima.


Petr Kostka

2. února 2015 v 20:42 | K. |  Herci
Petr Kostka se narodil 11. 6. 1938 v Říčanech u Prahy. Pochází z herecké rodiny, takže po odmaturování na hospodářské škole pokračoval na DAMU. Tu sice nedokončil, ale v roce 1960 nastoupil do Městských divadel pražských.

Divákům i kritikům se dostal do podvědomí v roce 1960, kdy hrál ve filmu Vyšší princip. Potom následovala strmá herecká kariéra. Patřil mezi nejobsazovanější české herce.

V 80. letech se začal uplatňovat v televizních seriálech - Sanitka, Synové a dcery Jakuba Skláře nebo My holky z městečka. V 90. letech se pak nejvíc objevoval v pohádkách. V roce 1974 se stal členem Národního divadla, v 1994 Divadla na Vinohradech. Věnuje se i dabingu. Svůj hlas propůjčil třeba Davidu Suchetovi v seriálu Hercule Poirot.

Petra Kostku jsem pořádně postřehla asi v Pojišťovně štěstí. Nedávno jsem ho viděla i v divadle - konkrétně ve hře Rebeka.

Odesláno: 20. 11. 2014

Získáno: autogramkarty z Cest domů a Svateb v Benátkách mi zaslala TV Prima. Celkem 4 vyvolané fotografie (dvě pro mne, dvě pro bráchu) jsme Petrovi odeslali na adresu Divadla na Vinohradech. Odpověď nám přišla po pár dnech - 24. 10. 2014.


Martin Kraus

2. února 2015 v 19:26 | K. |  Herci


Martin Kraus se narodil 22. 3. 1983 v Praze. Když byl malý, přestěhoval se s rodiči kousek od Orlické přehrady, kde mají statek s koňmi. Absolvoval Strojní průmyslovou školu v Příbrami. Pokračoval na JAMU.

První roli získal v Ulici. Následovaly další příležitosti: Kouzla králů, Ach, ty vraždy!, Cesty domů, Vyprávěj, Ententýky, Svatby v Benátkách...

Od sezóny 2011/12 je členem Divadla na Vinohradech, kde exceloval v Cyrano! Cyrano! Cyrano! S Miroslavem Etzlerem hraje v Divadle v Řeznické ve hře s názvem Červená.

Martina jsem si děsně oblíbila asi před dvěma lety. Naši mi říkali o nějakém "českém Belmondovi", tak jsem ho musela omrknout a hned se mi zalíbil. Kvůli němu jsem začala koukat na Cesty domů (a koukám teda pořád, i když už tam asi 100 dílů nehraje). Letos jsem na něm byla i v divadle, bohužel se na jevišti objevil jen na chviličku a neřekl pořádně souvislou větu.

Získáno: obě karty mi zaslali z TV Prima. Loni v létě jsem Martinovi posílala dopis do Divadla na Vinohradech, ale zatím neodepsal, tak uvidím, jestli se někdy dočkám.