Leden 2015

TGM - Michal Suchánek a Richard Genzer

29. ledna 2015 v 20:53 | K. |  Různé


Michal Suchánek se narodil 29. 7. 1965 v Jičíně. Hraní se začal věnovat už jako malý a proto se po střední škole vydal na studia Pražské konzervatoře. Po jejím dokončení hrál v Divadle Františka Ringo Čecha. Divákům se do povědomí dostal především díky roli Karla Máchy v úspěšné komedii Sněženky a Machři. S Richardem Ganzerem už léta tvoří moderátorskou/bavičskou dvojici, která má za sebou několik pořadů - TELE TELE, Mr. GS, TGM, Katapult, Jsi chytřejší než páťák apod.

Richard Genzer se narodil 20. 12. 1966 v Praze. V mládí se věnoval fotbalu, ale nakonec jeho kroky vedly na taneční konzervatoř. Po ní se stal členem skupiny UNO, kde působil 10 let. Účinkoval v muzikálech (Krysař, Dracula, West Side Story a Třech mušketýrech). V TV prorazil v roce 2000, kdy odstartoval pořad TELE TELE.


Michala i Richarda jsem měla vždycky ráda. Michala ve Sněženkách, Richarda v Draculovi. V současnosti si bez nich neumím už skoro představit den. :) Sledování TELE TELE máme s bráchou pomalu jako rituál (občas mě to donutí i z baru odejít dřív! :D). Baví mě jejich inteligentní zábava a sofistikovaný humor.

Získáno: nedávno jsem si napsala do TV Prima, jestli jim náhodou nezbyla karta Michala z Partičky, která mi chyběla do kompletní řady. No a karty k TGM (mimo jiné) jsem dostala jako dárek k tomu. :) Nebylo to sice úplně překvápko, protože paní z Primy mě o tom, že je zašlou, informovala už v emailu, ale že se až tak moc povedly jsem nečekala. Míša má čestné místo na magnetické nástěnce, takže si tu na mě vesele mrká. :)

Související: PartičkaPartička

29. ledna 2015 v 20:52 | K. |  RůznéPartička je improvizační show, kterou vysílá TV Prima. Pořad je zpracovaný podle stejnojmenné slovenské verze, která se inspirovala Whose line is it anyway?

Vystoupení moderuje a řídí Daniel Dangl, hudební doprovod tvoří Marián Čurko a ve scénkách vystupují Ondřej Sokol, Richard Genzer, Michal Suchánek a Igor Chmela. V současné době nové díly na televizní obrazovce sledovat nemůžeme, ale kluci stále divadla objíždějí.
Michal Suchánek se narodil 29. 7. 1965 v Jičíně. Hraní se začal věnovat už jako malý a proto se po střední škole vydal na studia Pražské konzervatoře. Po jejím dokončení hrál v Divadle Františka Ringo Čecha. Divákům se do povědomí dostal především díky roli Karla Máchy v úspěšné komedii Sněženky a Machři. S Richardem Ganzerem už léta tvoří moderátorskou/bavičskou dvojici, která má za sebou několik pořadů - TELE TELE, Mr. GS, TGM, Katapult, Jsi chytřejší než páťák apod.
Richard Genzer se narodil 20. 12. 1966 v Praze. V mládí se věnoval fotbalu, ale nakonec jeho kroky vedly na taneční konzervatoř. Po ní se stal členem skupiny UNO, kde působil 10 let. Účinkoval v muzikálech (Krysař, Dracula, West Side Story a Třech mušketýrech). V TV prorazil v roce 2000, kdy odstartoval pořad TELE TELE.
Ondřej Sokol se narodil 16. října 1971 v Šumperku. Srudoval DAMU a poté se stal členem souboru MD v Mladé Boleslavi. Po třech letech přešel do Činoherního klubu, kde získal několik velkých rolí. Kromě hraní se věnuje režii - režíroval třeba pořady TELE TELE, Mr. GS, Máš minutu nebo TGM, film Krásno nebo divadelní představení Hello Dolly, Vánoční koleda, Večírek atd. Objevil se v několika filmech (Perfect Days, Occamova břitva, Krásno, Zakázané uvolnění, Vybíjená...). Byl nominován na cenu Český lev a obdržel Cenu Alfréda Radoka.
Igor Chmela se narodil 2. 1. 1971 v Ostravě. Vystudoval DAMU a stal se členem Národního a Dejvického divadla. Od roku 2002 má angažmá v Divadle Na zábradlí. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1996 ve filmu Dům poslední radosti. Má za sebou spousty rolí ve filmech (Tajnosti. Pravidla lži, Román pro muže, Největší z Čech...) i v seriálech (Letiště, Obchoďák, Cesty domů...).Dano Dangl se narodil 5. 2. 1975 v Bratislavě. Vystudoval VŠMU. Poté působil dva roky v Bratislavě. Věnuje se dabingu, hraje v divadle a je známým tvůrcem zábavnýh pořadů.Marián Čurko se narodil v roce 1973. Vystudoval filmovou režii na VŠMU. Věnuje se komponování hudby pro TV, rozhlas, webové stránky, divadlo, reklamy apod.


Partičku jsem ze začátku opravdu pravidelně a se zájmem sledovala. Mám odjakživa ráda Michala i Richarda, na jejich pořady (Mr. GS, TELE TELE...) koukám dodnes. Igor mě baví jako herec a Ondru jsem si oblíbila právě díky tomuto pořadu. Dokonce jsme některé hry hráli i na privátech. Momentálně jsem se ke sledování pořadu aktivně vrátila. Je to jedna z věcí, který mě dokáže opravdu pobavit (i když třeba TELE TELE mám raději). Za pár dní se na Partičku chystám i osobně, tak se moc těším.

Získáno:
od TV Prima: první společná karta, všechny karty jednotlivců + skupinovka Kontroverzně, Michal Suchánek - s červenou oponou
výměnou: všechny karty jednotlivců s červenou oponou a skupinovka

Sháním: pokud byste někdo měl na výměnu/prodej karty s červeným pruhem ve spodní části, ráda se jich ujmu
Související: TGM, Igor Chmela


Nechť se líbí!

29. ledna 2015 v 20:09 | K. |  Sběratelův deník
Facebook se stal nedílnou součástí většiny z nás. I já jsem vlastníkem profilu na tomto proklatém modrém zlu. Krom toho jsem se před nedávnem rozhodla pro založení stránky, ze které jsem vytvořila svou osobní galerii autogramové sbírky.

Jaký je rozdíl mezi blogem a FB? Na blog přidávám kromě fotek i údaje o získání, data apod. U každého se snažím sepsat i pár informací o jeho profesním životě. To mi ale nějaký čas zabere, takže na FB se fotky objevují většinou dřív než tady. I prohlížení je samozřejmě jednodušší.

A tak Vás tedy zvu! Lajkujte, sdílejte... A nebo klidně ne, nechám to na Vás! :)
Výměny

14. ledna 2015 v 15:16 | K.
Dlouho jsem se vyměňování vyhýbala, protože píši většinou jen osobnostem,
které mám opravdu ráda a tak podpisy od nich beru jako cenný dárek, který se prostě dál nedává.

Minulý týden jsem ale přecejen nabídla pár podpisů, které jsem měla víckrát, nebo jsem k nim ten vztah prostě neměla - nepsala jsem si o ně -
a povedlo se mi získat do své sbírky naprosto luxusní kousky, které jsem strašně moc chtěla. A začalo mě to bavit, takže tímto se výměnám otvírám veřejně. (Dodám i fotky, až budu mít chvíli.)

Nabízím

Anna Jandová
Argema
Dana Morávková (Ordinace v růžové zahradě)
Heidi Janků
Helena Zeťová
Imrich Bugár
Jiří Zmožek
Magdaléna Vašáryová
Marcela Březinová
Marek Ztracený
Petr Spálený
Richard Pachman
Zdeňka Volencová-Žádníková (VKV)

Dále vám mohu nabídnou výměnu u mé milé kamarádky a kolegyně sběratelky Kačky:

Alena Vránová (Svatby v Benátkách)
Dana Morávková (Ordinace v růžové zahradě)
Lenka Zahradnická (Svatby v Benátkách)
Libuše Havelková
Miro Žbirka
Ota Jirák (Ordinace v růžové zahradě)
Pavel Řezníček (Stardance)
Regina Rázlová
Ruda z Ostravy
Sanda Pogová

V případě zájmu pište na kapobudova@seznam.cz

Sháním

Aktuálně sháním tyto čtyři karty, za zapůjčení ilustračních obrázků děkuji Aďoskovi.


Díky a těším se!

Kontakt

sweetsymphony@email.cz


Igor Orozovič

10. ledna 2015 v 21:28 | K. |  Herci

Igor Orozovič se narodil 7. 7. 1984 v Praze. Vystudoval gymnázium a nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde vystudoval obor Muzikálové herectví. Poté pokračoval na DAMU. Během studií hostoval v Rock Café, Ta Fantastice, Divadle Bez zábradlí a v Národním divadle v Ostravě, kde po absolvování DAMU získal angažmá. Později začal hostovat v Ungeltu a získal angažmá v Národním divadle v Praze.

Věnuje se skládání hudby, písniček a společně s Milanem Šotkem, Jiřím Suchým z Tábora, Klárou Klepáčkovou-Suchou a Lucií Polišenskou stojí za vtipnými představeními - Cabaretem Calambour, Cvidouli di Campo a Plejtvákem.

Má za sebou už i pár filmových rolí - objevil se v Ulici, Přešlapech, Kriminálce Anděl, Zakázaném uvolnění, Zatímco jsi psal, Bella Mia atd.

Igora jsem poznala před několika lety v DISKu ve hře Kazimír a Karolína, kde hrál s mým milým tehdejším známým Tomášem Klusem. Do divadla jsme tedy chodily s kamarádkami celkem často. Igora jsem si okamžitě zamilovala, viděla jsem ho v mnoha hrách - Cabaret Calembour, Červená sedma, Panennky, Cvidouli di Campo, Svatá země, Tartuffe, Racek...

Samozřejmě jsem si nenechala ujít i některé filmy a seriály, ve kterých hrál. Přiznám se, že jsem dost dlouho váhala, zda mu napsat, bála jsem se, aby si nevzpomněl, že měl takovouhle bláznivou fanynku - ale podle pár vět, které jsem s ním kdysi prohodila v restauraci kde jsme se potkali po představení, o nás neměl ponětí. :)

Získáno: Igorovi jsem posílala dopis 7. 11. na adresu divadla Ungelt. Odpověď přišla 7. 1. 2015 - přidal i vlastní autogramkartu, napsal dopis a přiložil samolepku CC. :) Jedna z nejkrásnějších odpovědí vůbec.


Miloš Kirschner a Helena Štáchová

10. ledna 2015 v 19:31 | K. |  Různé

Helena Štáchová se narodila 18. listopadu 1944. Během studií na DAMU nastoupila do Divadla Spejbla a Hurvínka, kde se po jeho dokončení stala stálou členkou. V roce 1967 se stala interpretkou loutky Máničky. V rce 1971 speciálně pro ni vznikla loutka Bábinky - paní Kateřiny. Později začala pro divadlo i psát a režírovat. Po smrti Miloše Kirschnera se stala ředitelkou.

Miloš Kirschner se narodil 16. března 1927. Studoval mezinárodní právo. Po absolvování vojenské služby v roce 1951 byl přijat do Divadla Spejbla a Hurvínka. V roce 1956 ho Josef Skupa jmenoval svým nástupcem. O 11 let později byl jmenován ředitelem divadla. Za svou práci získal mnohá ocenění. Zemřel 2. července 1996.

Na Hurvínkovi jsem vyrostla. Originální kazety jsme s bráchou dostávali pravidelně ke všem možným příležitostem a za tu dobu se nám jich nakupila pěkná hromada. U babičky jsem si pak pohádky pouštěla na deskách.

Humor, který je v příbězích, je mi dost blízký. Líbí se mi, že se u nich pobaví dítě stejně jako dospělý. Třeba letos v létě jsme s kamarádkou na jednom soukromém dýchánku pustily celý večerníček a moc jsme se nasmály, a to i přesto, že jsme to všechno už dávno znaly.

Získáno: podepsané PF se mi podařilo zakoupit na Aukru. Jsem moc ráda, protože podpis pana Kirschnera jsem si vždycky hrozně přála, a tady je i s paní Štáchovou. :)


Tomáš Töpfer

10. ledna 2015 v 18:40 | K. |  Herci


Tomáš Töpfer se narodil 10. 1. 1951 v Praze. Dva roky studoval konzervatoř v Brně. Absolvoval v roce 1972 pražskou DAMU. Hrál v divadle v Ostravě, Ústí nad Labem a Šumperku. V roce 1987 přišel do Prahy, kde hrál až do roku 1998 v Divadle na Vinohradech.

Založil se tradici Shakespearovských letních slavností na Pražském hradě, s Eliškou Balzerovou stojí za Nadací Fidlovačka, která pomohla obnovit zchátralé Hudební divadlo v Nuslích - Divadlo Na Fidlovačce. Tomáš zde působil jako herec a ředitel, odešel z něj v roce 2012 do Divadla na Vinohradech, kde je ředitelem.

Má za sebou i řadu televizních rolí, největší popularitu mu vynesly role dokrota Krála z Života na zámku a Arazíma z Četnických humoresek.

Četnické humoresky považuji za jeden z nejzdařilejších českých seriálů, Tomáš mě tam fakt baví.

Získáno: panu Tőpferovi jsme posílali s bráchou 16. 11. 2014 dopis a celkem 4 fotografie na adresu Divadla na Vinohradech. Zapomněla jsem si poznamenat, kdy se vrátily, ale myslím, že to netrvalo déle jak dva týdny. Fotku kde je s Ivanem Trojanem budeme posílat právě Ivanovi (máme s bráchou stejnou), tak doufám, že se vrátí.


Svatopluk Skopal

10. ledna 2015 v 18:23 | K. |  Herci


Svatopluk Skopal se narodil 28. 5. 1951 v Kutné Hoře. Pochází z divadelní rodiny - jeho tatínek rpacoval jako režisér, maminka jako nápověda, to ale na něj nemělo vliv. Původně chtěl studovat pedagogickou fakultu. Nakonec se ale přihlásil na JAMU a až v tu chvíli se začal o herectví zajímat.

Hostoval v divadle Husa na provázku, po absolutoriu nastoupil do Státního divadla v Brně, pak přešel do Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes.

První filmovou roli si zahrál ve Hrách lásky šálivé. Natáčel v produkci brněnského televizního studia, poté i na Barrandově.

Svatopluka jsem si moc oblíbila v seriálu Vyprávěj.

Získáno: 7. 11. 2014 posílali jsme s bráchou celkem 4 fotky na adresu Divadla na Vinohradech. Vrátily se 13. 11. 2014.


Oldřich Vízner

10. ledna 2015 v 17:44 | K. |  HerciOldřich Vízner se narodil 6. 5. 2014 v Praze. Absolvoval DAMU a poté nastoupil do angažmá na Kladno, kde byl osm sezón. Potom přešel na 25 let do pražského Činoherního klubu. Hostoval v Ungeltu a ABC, kde hraje dodnes.

Má za sebou i řadu televizních rolí. Hrál například v Rafan, Saturnin, Synové a dcery Jakuba Skláře, Zlá krev...

Pana Víznera mám nejraději v Saturninovi, který patří mezi mé nejoblíbenější české filmy.

Získáno: první kartu mám díky emailové žádosti na hana.chylova@m-d-p.cz. Jinak jsme s bráchou posílali 24. 11. 2014 dopis na adresu Divadla ABC. Všechny 4 fotky se vrátily podepsané 2. 1. 2015.


Oldřich Kaiser

6. ledna 2015 v 11:03 | K. |  Herci

Oldřich Kaiser se narodil 16. 5. 1955 v Liberci. Studoval herectví na brněnské konzervatoři a v roce 1978 absolvoval DAMU. Až do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech, poté v Ypsilonce. V roce 1993 získal angažmá v Národním divadle. Vidět jsme ho mohli i v Divadle bez zábradlí a Ungeltu.

S Jiřím Lábusem tvoří dlouhou dobu dvojici komiků. Měli vlastní televizní pořady - např. Možná přijde i kouzelník, Ruskou ruletu nebo Zeměkouli. Vystupovali i v rozhlase.

Je považován za jednoho z nejlepších herců současnosti. Hrál třeba v Setkání v červenci, Chobotnicích z druhého patra, Tmavomodrém světě, Mazaném Filipovi, Líbáš jako Bůh, Líbáš jako ďábel apod.

Získáno: autogram mi brácha zakoupil na Aukru. Panu Kaiserovi jsem psala i osobní dopis, uvidíme, jestli odepíše.