Prosinec 2014

Rekapitulace sběratelského roku 2014

31. prosince 2014 v 12:35 | K. |  Sběratelův deník
Na svém osobním blogu jsem jednu takovou bilanci už vydala. Mám potřebu to udělat i tady... Takže pěkně hezky postupně...


Pavel Batěk

25. prosince 2014 v 11:53 | K. |  Herci

Pavel Batěk se narodil 3. ledna 1975 v Plzni. Vystudoval DAMU a stal se členem Divadla na Vinohradech, kde hraje dodnes.

Se svým bratrem Petrem si zahrál v Divadle Na zábradlí. S ním také vystupuje v kapelách Cellem a The End of Colours. Je také členem projektu Samole, který lidem hraje písničky Karla Kryla.

Znát ho můžeme ze seriálů (Ordinace v růžové zahradě, Redakce, Světla pasáže, Vyprávěj, Obchoďák, České století)... a z filmů (10 způsobů lásky, Swingtime nebo Zejtra napořád).

Pavla jsem už nějaký pátek znala (hlavně z Obchoďáku a záznamu divadelní hry Cyrano! Cyrano! Cyrano!). Letos jsme s kamarádkou vyrazily na koncert do Lucerny na počest Karla Kryla a hned v úvodu tenhle sympaťák vystoupil v prohovaném triku na jeviště a spustil Veličenstvo kat. Byla jsem naprosto v tranzu, protože jsem netušila, že umí takhle pěkně zpívat. V létě jsem si našla čas a mrkla na skoro všechny dostupné filmy a seriály, kde se objevil (dokonce i tu Růžovku jsem si občas večer v TV zapla :D). Letos jsem ještě stihla zajít na hru Kočka na kolejích, kde Pavel hraje jednu ze dvou hlavních rolí.

Odesláno: 10. 8. 2014
Získáno: Pavlovi jsem posílala kromě dopisu a tří fotek k podpisu i malý dárek. Vím o něm, že odepisuje rychle a že většinu přidá i dopis, proto mi začátkem prosince začalo být trochu smutno, jestli se náhodou dopis někde nezatoulal. A pak jsem se konečně dočkala a jako bonus jsem byla obdarovaná naprosto božím (a docela dlouhým) dopisem. :) Pavel je prostě boží. Odpověď přišla 9. 12. 2014.
Předposlední kartu mám z Novy, poslední z výměny.


Zdeněk Pohlreich

19. prosince 2014 v 21:54 | K. |  Různé


Zdeněk Pohlreich se narodil 10. dubna 1967. Nepovedlo se mu udělat přijimací zkoušky na střední školu, a tak se vyučil kuchařem. Poté pracoval v hotelu Stop.

V roce 1989 emigroval. Rok strávil v Nizozemsku, poté odjel do Austrálie, kde se po čase stal šéfkuchařem. Po návratu do ČR působil na stejné pozici v různých podnicích. Provozuje vlastní Café Imperial a Divinis.

Na TV Prima měl několik svých pořadů. Ano, šéfe!, Dnes vaří šéf, Vařte jako šéf, Na nože! atd.

Zdeňka jsem si oblíbila asi před 3 lety, kdy jsem začala z archivu sledovat Ano, šéfe. Myslím si o něm, že je to hrozně férovej a chytrej člověk, líbí se mi jeho názory i chování (a ne, neberu, že je to vulgární blbec, co se neumí chovat, protože to prostě není pravda - z jedný reklamy se soudit prostě nedá).

Odesláno: 16. 11. 2014
Získáno: posílala jsem dopis se dvěma fotkami na adresu Café Imperial. Obě se mi podepsané vrátily dost rychle - 24. 11. 2014.


Jiří Vyorálek

19. prosince 2014 v 21:08 | K. |  Herci

Jiří Vyorálek se narodil 13. června 1974 v Třebíči. Vystudoval JAMU a 7 let byl členem divadla Husa na provázku. V roce 2007 byl nominován na cenu Thálie. V současnosti má angažmá v Divadle Na zábradlí.

Televizním divákům se dostal do podvědomí hlavně díky Českému století a První republice.

Jiřího jsem poznala díky mé věrné kamarádce, která ho objevila v Českém století a začal se jí jako herec líbit. Mrkla jsem na pár filmů, kde hrál a uznávám, že je to fakt sympaťák. Nejvíc se mi líbil v První republice, Největším z Čechů a Poslovi.

Odesláno: 10. 8. 2014
Získáno: Jirkovi jsem posílala dopis do Divadla na zábradlí. Obě fotografie (jedna pro kamarádku, jedna pro mne) se vrátily zpět 3. 12. 2014.


Miloslav Šimek

19. prosince 2014 v 20:30 | K. |  Různé

Miloslav Šimek se narodil 7. března 1940 v Praze. Vystudoval Pedagogický institut a stal se učitelem dějepisu, češtiny a výtvarné výchovy.

Během studií se seznámil s Jiřím Grossmanem, se kterým vytvořil humrnou dvojici, která vystupovala v divadle Semafor a Slunéčku. Jejich vystoupení měla velký úspěch. Po smrti Jiřího spolupracoval s Petrem Nárožným, Luďkem Sobotou a Jiřím Krampolem. Několik let měl pořad se Zuzanou Bubílkovou - S politiky netančím a Politické harašení.

Zemřel 16. února 2004.

Když jsem byla asi ve 3. třídě, učitelka nám předčítala povídku "Jak jsem se stal učitelem" od Šimka a Grossmana. Nikdy nezapomenu, jak jsem brečela smíchy při "vtom mě pinkl do hlavy globus". Naši k mému překvapení knížku měli doma, takže jsem se hned začetla. A pak mi půjčili i kazety s Návštěvními dny a už to bylo. I dnes, když mě hudba omrzí, často stahám pro povídky, které znám už téměř zpaměti. Šimek s Grossmanem jsou pro mě asi jediní "psavci - vzoři", i když vím, že jejich úrovni se nikdy ani vzdáleně nepřiblížím.

Mrzí mě, že Miloslav nedostal více hereckých příležitostí, protože jeho role v Jen ho nechte ať se bojí je prostě perfektní.

V současné době občas koukám i na Politické harašení, protože když to vysílali kdysi, byla jsem malá a neměla absolutně páru, o čem to mluví. Teď už to trošku chápu. :)))

Získáno: autogram jsem zakoupila letos v létě na Aukru. I přesto, že fotka je věnovaná (a já se Ivanka nejmenuji), považuji ji za jeden z největších pokladů ve své sbírce. Byl to prostě Pán.


Michal Dlouhý

15. prosince 2014 v 21:35 | K. |  Herci
Michal Dlouhý se narodil 29. září 1968 v Praze. Absolvoval Pražskou konzervatoř v roce 1989. O dva roky později získal angažmá v Činoherním klubu, poté ve Švandově divadle. Zahrál si i v Národním divadle, Na Zábradlí, Kalichu. V současné době ho můžeme vidět v Městských divadlech pražských.

Objevil se v celé řadě seriálů a filmů. Zúčastnil se soutěže Stardance, když hvězdy tančí. Věnuje se i dabingu.

Michala jsem si hrozně oblíbila v druhé Sanitce.

Odesláno: 20. 10. 2014
Získáno: První autogramkartu jsem získala díky emailové žádosti na MDP, 3 fotky jsem posílala do MDP s dopisem. Podepsané se vrátily 4. 11. 2014.


Petr Stach

14. prosince 2014 v 20:59 | K. |  HerciPetr Stach se narodil 29. 6. 1974 v Jablonci nad Nisou. Studoval KALD na DAMU. Od roku 1999 je člen divadla Minor.

Má za sebou i několik filmových rolí - poprvé se objevil v roce 2005 v seriálu Bazén. Největší roli získal v Případech 1. oddělení, kde ztvárnil jednoho z kriminalistů.

Petra jsem v minulosti viděla v Tobruku i Bazénu, ale nikdy jsem si ho nějak nevšimla. Když jsem letos koukala na Případy 1. oddělení (které hodnotím velmi kladně), Petr se stal mou nejoblíbenější postavou.

Odesláno: 10. 8. 2014
Získáno: posílala jsem dopis se 3 fotkami na adresu divadla Minor. Podepsané mi přišly nazpátek 23. 9. 2014.


Josef Somr

14. prosince 2014 v 20:34 | K. |  Herci


Josef Somr se narodil 15. 4. 1934 v Vracov u Kyjova. Už jako malý pomáhal rodičům na statku, později otci se stavěním kolejí a návěstidel. Chtěl se stát železničářem, ale na gymnáziu zjistil, že mu technické předměty nejdou a proto se rozhodl pro brněnskou JAMU.

V roce 1956 získal angažmá v Českém Těšíně, po dvou letech se vrátil do Brna, poté zavítal do Pardubic. Díky epizodní roli v dramatu Obžalovaný získal angažmá v Činoherním klubu. Role ve filmu Ostře sledované vlaky mu přinesla úpěch. V roce 1978 se stal členem Národního divadla, kde působil až do roku 2001. V současnosti ho můžeme vidět v Divadle Viola.

Získal Českého lva 2011 za mimořádný přínost pro Českou kinematografii a Thalii za celoživotní činoherní mistrovství.

Pana Somra mám úplně nejraději v Básníkách a Třech veteránech. ("Já bych se váááálel.")

Odesláno: 20. 10. 2014
Získáno: Josefovi jsme s bráchou poslali celkem 4 fotograie do Divadla Viola. Vrátily se velice rychle (31. 10. 2014), krásně podepsané i věnované. K tomu jsem obdržela i krásný děkovný dopis, kde se omlouval, že nestíhal odepsat dříve a přál mi mnoho štěstí. :)


Jiří Sovák

11. prosince 2014 v 20:41 | K. |  Herci

Jiří Sovák (vlastním jménem Schmitzer) se narodil 7. prosince 1920 v Praze. Studoval herectví na Konzervatoři v Praze. Současně pracoval jako skladník a po večerech účinkoval v pražském kabaretním divadle Živé jeviště.

V roce 1943 získal angažmá v Horáckém divadle, od roku 1947 byl členem divadla E. F. Buriana a v leteh 1952-1966 působil v Divadle na Vinohradech. Poté se stal členem činohry Národního divadla, kde byl až do odchodu do důchodu v roce 1983.

Získal titul zasloužilý umělec. Zemřel 6. 9. 2000.

Jiří Sovák byl úžasný herec, nejraději jsem ho měla v My všichni školou povinní, Ať žijí duchové, Marečku, podejte mi pero a Chalupářích.

Získáno: autogram mi zakoupil brácha na Aukru.


František Němec

11. prosince 2014 v 20:31 | K. |  Herci
František Němec se narodil 9. srpna 1943 v Sezimově Ústí. Je to český herec a divadelní pedagog. Po gymnáziu vystudoval DAMU. Po jejím absolvování působil v Městských divadlech pražských. Od roku 1982 je členem činohry Národního divadla v Praze a učí na DAMU.

Má za sebou hodně filmových rolí. V roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec, v roce 1998 získal českou divadelní cenu Thálie.

František se mi nejvíc líbil v mých oblíbených filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku a jak Dostat tatínka do polepšovny. Za zmínení stojí i spousty dalších rolí, třeba ta z Dobré čtvrti, kde hrál psychopatického nápadníka Jany Preissové. Člověk se ho opravdu bál. :)))

Odesláno: 10. 8. 2014

Získáno: První dva autogramy jsem zakoupila na Aukru, druhé dva mi přišly po dopisové žádosti, kterou jsem posílala na adresu Stavovského divadla. Pan Němec odepsal velmi rychle a podepsal všechny 4 fotografie (2 pro mne a 2 pro bráchu). Odpověď přišla 26. 9. 2014.