Listopad 2014

Luba Skořepová

23. listopadu 2014 v 21:19 | K. |  Herečky

Luba Skořepová se narodila 21. září 1923 v Náchodě. Studovala herectví na Pražské konzervatoři, působila v Souboru mladých Jindřicha Honzla. Poté se stala členkou Národního divadla. Hrála také v Ypsilonce, Rokoku, V Řeznické a Divadle U Valšů.

Má za sebou i spousty filmových rolí. První získala ve filmu Právě začínáme v roce 1946. Napsala i několik knížek.

Získáno: kartu Luby mi získal u MDP jeden hodný pán v rámci výměny. Psal na email hana.nehasilova@m-d-p.cz.


Alice Šnirychová

23. listopadu 2014 v 21:02 | K. |  Herečky


Alice Šnirychová se narodila 16. února 1957 v Olomouci. Vystudovala SPŠ filmové - obor zvukové techniky a v roce 1980 promovala na Divadelní fakultě múzických umění - obor herectví.

Účinkovala v Ha Divadlo, v Divadle v Šumperku, Olomouci, Uherském Hradišti, Divadelní společnosti V. Hybnerové a S. Rašilova. Věnuje se i dabingu a filmu.

Získáno: psala jsem před několika lety na email, ale už si nepamatuji na který.


Jana Hlaváčová

23. listopadu 2014 v 20:56 | K. |  Herečky

Jana Hlaváčová se narodila 26. března 1938 v Praze. Její otec hrál ochotnické divadlo a to Janu inspirovalo. Vystudovala DAMU a získala angažmá v Divadle J.K. Tyla v Plzni, poté se stala členkou Národního divadla v Praze. Od roku 1994 je členkou Divadla na Vinohradech.

Objevila se v řadě filmů i inscenací, věnuje se i dabingu. Vyučuje na DAMU obor dramatická umění - herectví činoherního divadla.

Janu mám nejradši v Básníkách, jako Tonička je prostě skvělá. Líbila se mi ale i jako sňatková podvodnice v Setkání s hvězdou, v Hraběnkách...

Odesláno: 7. 11. 2014

Získáno: psala jsem na adresu Divadla na Vinohradech. Posílala jsem jednu fotografii a obálku se známkou. Odpověď dorazila 20. 11. 2014.


Zuzana Kajnarová

23. listopadu 2014 v 20:46 | K. |  Herečky

Zuzana Kajnarová se narodila 17. června 1982 v Ostravě. Vystudovala víceleté gymnázium. U toho navštěvovala Herecké studio Mileny Asmanové a spolupracovala s činohrou Národního divadla Moravskslezského. Poté studovala DAMU a získala angažmá v Divadle ABC a hostovala ve Viole, Divadelní společnosti Jana Hrušínského, Divadle na Vinohradech a Agentuře Shock.

Zahrála si v pár studentkých filmech FAMU. Dostala roli v Pánské jízdě, Trampotech vodníka Jakoubka, Místu v životě, Andělu páně, Přešlapech, Ententýky...

Zuzanu Kajnarovou jsem si oblíbila, protože na mě vyrazuje takovým příjemný klidem. Líbila se mi nejvíc asi v Andělovi Páně, kde si zahrála po boku mého nejoblíbenějšího Davida Švehlíka.

Získáno: každý má možnost si napsat na hana.chylova@m-d-p.cz. Paní byla moc milá a mohla jsem si vybrat celkem 3 podpisy. Zuzku pro mně (společně s dvěma dalšíma) kartama získala jeden hodný pán v rámci výměny. :)


Jana Štěpánková

23. listopadu 2014 v 20:46 | K. |  Herečky


Jana Štěpánková se narodila 6. září 1934 v Žilině. Začínala jako epizodní ochotnice po boku svého otce. Vystudovala DAMU a stala se členkou pardubického Východočeského divadla, kde působila šest let. V roce 1959 začala působit v libeňském Divadle S. K. Neumanna, kde byla až do roku 1972. Mezi lety 1972 - 2000 byla členkou Divadla na Vinohradech. Objevovala se také v Mladé Boleslavi, v Divadle Na Jezerce a Ungeltu.

Kromě herectví se věnuje i dabingu a v rozhlase. Má dvě Ceny Františka Filipovského. Je autorkou kuchařky o cuketách.

Janu jsem měla nejraději v Ranči u Zelené sedmy. Tento seriál patří mezi mé nejoblíbenější a ona jako babička byla prostě dokonalá. Pak se mi ještě moc líbila v Takové normální rodince.

Odesláno: 10. 8. 2014

Získáno: posílala jsem osobní dopis na adresu divadla Ungelt. Přikládala jsem 4 fotografie - dvě pro mě a dvě pro bráchu. Všechny přišly podepsané 3. 9. 2014.


Jana Preissová

23. listopadu 2014 v 13:24 | K. |  Herečky

Jana Preissová se narodila 7. února 1948 v Plzni. Vystudovala herectví na DAMU. Dvacet let byla členkou Divadla Na zábradlí, v roce 1990 se stala členkou činohry Národníh divadla.

Několik let byla učitelkou na Pražské konzervatoři. Kromě herectví se věnuje i dabingu (dvakrát vyhrála Cenu Františka Filipovského).

Přiznám se, že Janiny role moc neznám, ale filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínky do polepšovny patří mezi mé TOP. Líbila se mi i jako paní učitelka v Dobré čtvrti.

Získáno: Tento autogram jsem dostala od bráchy, který ho zakoupil na Aukru. Nedávno jsem posílala i dopis, tak uvidím, zda mi paní Jana odepíše. :)


Hohoho!!!

23. listopadu 2014 v 12:37 | K. |  Sběratelův deník
Vskutku originální nadpis článku, ale jaksi nevím, jak jinak vyjádřit tu úlevnou radost...

Když jsem začalala před 10 lety koketovat se sbíráním autogramů, blogovat o nich nebylo asi zrovna běžné. Já vlastně neměla doma internet, ale pamatuji si, že blogy na toto téma jsem začala postupně objevovat až o něco později. To bylo ještě celkem aktivní fórum na lidech a celkově to tu prostě žilo.

Jasně že jsem taky musela mít blog. Jasně že jsem se musela všem chlubit, co se mi povedlo přes email někde vyškemrat. Nikdy jsem teda neklesla na úroveň "nechám si podepsat i prodavače v pekárně jen abych toho měla co nejvíc", ale i tak jsem se považovala za děsnou socku, která místo toho, aby nakoupila známky a obálky a byla trohu seriózní, tak vymetá stránky kolegů a hledá co nejvíc mejlů, kam otravovat...


Pavlína Němcová & Jan Tománek

23. listopadu 2014 v 12:28 | K. |  Různé

Pavlína Němcová se narodila 18. února 1973 v Děčíně.

S modelingem začala v šesnácti letech v Pražíži. Poté začala žít v New Yorku. Zahrála si i v několika filmech.

Zúčastnila se soutěže Stardance, kde s Janem Tománkem vypadli jako první ze všech deseti párů.

Získáno: podepsanou kartu mi zaslala Česká televize.


Richard Nedvěd

23. listopadu 2014 v 12:24 | K. |  Různé

Richard Nedvěd se narodil 23. listopadnu 1982. Je komik, kouzelník a příležitostní herec, který se veřejnosti představil v 1. sérii Česko Slovensko má talent. Umístil sena 2. místě.

Na Stream.cz měl vlastní pořad "Ríšův trapno deník". Objevoval se i v pořadu Na Stojáka.

Richarda jsem si oblíbila v ČSMT, kde jsem mu fandila. Mám ráda jeho celkem osobitý humor a i scénky z Na Stojáka.

Získáno: psala jsem na email manager@richardnedved.cz. Pan manažer mi poslal adresu, kam jsem si poslala obálku se známkou a během týdne jsem doma měla celkem tři takové karty (jednu ještě pro bráchu, jednu pro přítele).


Pavel Kožíšek

23. listopadu 2014 v 12:21 | K. |  Různé

Pavel Kožíšek se narodil 17. září 1970 v Hořicích v Podkrkonoší. O kouzlení se začal zajímat už na ZŠ v Miletíně. Veřejně začal vystupovat během studií na gymplu. Když mu byo 17 let, zvítězil na mezinárodním festivale v Brně cenu kouzel Grand Prix.

Krátce před maturitou byl přijat do Českého magického svazu. V Praze vystudoval Filozofickou fakultu UK. V roce 1991 vyhrál 1: místo v Praze na MR, v roce 1996 se stal MS v Japonsku.

Objevil se i v seriál Černí baroni.

Získáno: psala jsem na email produce@umeleckaagentura.cz