Říjen 2014

Tomáš Klus & Jiří Kučerovský

19. října 2014 v 22:02 | K. |  Zpěváci
Podpisů Tomáše a Jirky se mi za tu dobu, co jsme jezdívali po koncertech, nastřádalo celkem dost. Vedu si takové album, do kterého si lepím všemožné materiály z akcí a fotografie. Klukům jsem o něm párkrát vyprávěla a když jsme jeli na Statek Bernard autem, vzala jsem ho s sebou. Sami si ho pojmenovali a řekla bych, že se jim moc líbilo. Jirka byl dokonce dojatý.
O první autogram jsem si psala v Tomášových hudebních začátcích na adresu bývalé manažerky Báry. Netrvalo to dlouho a dorazila mi odpověď. Akorát si dodnes lámu hlavu nad tím, jestli to věnování psal fakt on. Navíc srdíčko mi k němu nesedí...Když jsem zjistila, že Tomáš na dopisy směřované Báře odpovídá, vytiskla jsem si dvě Jirkovy a dvě Tomášovy fotky a opět je dopisem odeslala. Ani tentokrát to netrvalo dlouho, ale Jirkovi je k podepsaní bohužel nedali.


Kartu jsem už sice měla, ale když je Bára na kavárně POTMĚ vytahovala z kabelky, neodolala jsem. Tomáš mi napsal originální věnování a protože měl tričko s banány, podepsal se jako banán. Byla to celkem fajn akce, akorát jsme děsně zmokli, takže vystoupení muselo skončit předčasně.


První Jirkův podpis jsem získala na pásku na fesťáku v Břeclavi. Byla to jedna z nej akcí, kterou jsem navštívila. Řekla bych až osudová. Poprvé jsem jela sama mimo Prahu, poznala jsem M. a započala tak novou etapu života.


S M. jsme na konci prázdnin 2009 vyrazily na Animé do Hustopečí. Byl to opět velice dobrodružný výlet na který rády vzpomínáme dodnes. Den před tím jsme šlohly tyhle plakáty a Jirka nám je pak podepsal. Není to moc vidět, ale je tam "Díkec! Ze srdce mým nejvěrnějším." A nejvěrnější - to my fakt byly.


Turné k Hlavnímu uzávěru splínu jsme si opravdu užili. Nemohli jsme samozřejmě chybět hned na několika koncertech - především na křtu ve Švandově divadle, ze kterého jsem si odnesla tuto podpisovku a Jirkovo trsátko. To jsem pak dlouho nosila na krku.


Koncertu v Písku jsem se nezúčastnila, ale o podpis jsem ochuzená nebyla. Jirka se podivil, že chybím...Na autogramiádu v pražském Luxoru jsem šla vybavená dvěma fotografiemi. Tenrát jsem měla za to, že tam bude jen Tomáš, ale pro jistotu jsem si nechala vyvolat i moji oblíbenou s Jirkou. No a dobře jsem udělala.Koncert v Havlíčkově Brodě byl průměrný. Až do chvíle, kdy jsme s holkama po autogramiádě vtrhly na pódium a začaly "zpívat" Tomášovy písničky, co hráli v klubu z rádia. Duchapřítomný zvukař nám zapl mikrofóny, takže veřejné znemožnění mohlo začít. Byla to fakt sranda, dokonce nám Tomáš s Jirkou přišli zatleskat.


Samolepku ke kampani Vyměňte politiky mi Tomáš podepsal po koncertě, který se konal v rámci pálení Čarodějnic na Lužinách v Central parku. Byla to milá akce.


Mezi Ploty 2010 hodnotím také na jedničku s hvězdičkou. Pamatuji si, že bylo vedro a že jsme se nacpaly s kamarádkou langošem. :D Pak vystoupil Tom s Jirkou, my byly v první řadě a moc jsme si to užily. Jirka mi na vstupenku napsal ještě osobní vzkaz, jeho význam si nechám pro sebe.


Koncert v Kamenici u Jihlavy byl jeden z nejabsurdnějších. Hláška, kterou Jirka vyděšeně zopakoval asi 10 x a poté mi ji napsal i na plakát, nikdy nebude zapomenutá.


Tento plakát nám vytiskl hodný pan recepční. Já si ho pak nechala od Tomáše podepsat. Celkově byla tahle hodně povedené, byť jsme se docela opily a dělaly ostudu do ranních hodin. :)))


O týden po Statku Bernard jsme navštívily s holkama Městské slavnosti v Chrudimi, kde jsem ulovila tuhle autogramkartu.Moc hezká akce se odehrála v Rakovníku na konci léta 2010. Tomáš mi podepsal plakát a Jirka, který musel po vystoupení hned odjet, zanechal jen lístečky. Neodolala jsem. :)


Páska, kterou mi Tomáš podepsal na koncertě na nádraží v Pardubicích. Bohužel, tahle akce nepatřila mezi nejzdařilejší.


Jedna z posledních akcí z fanKlusem, kterou jsem zažila. Byl to sraz s Tomem, Jirkou a Bárou asi pro 60 lidí. I když mi osud pěkně zamotal cestu, nakonec jsem se díky pomoci ostatních na něj taky podívala. Bylo to fajn. Stýská se mi.


Tak se stalo že i já byla ve vztahu. Přítel se mnou vyrazil na festival v Řevnicích, kde nám Jirka napsal milý vzkaz.


Tenhle podpis byl nejvtipnějši získaný. Na Bravo webu byla soutěž týkající se Českého slavíka. Zúčastnila jsem se a vyhrála podpis Tomáše. :)))
Plakát, CD i kartu mi kluci podepsali na koncertě a křtu Racka ve Švandově divadla. Pamatuji si, že lístky tam jsem sehnala naprosto náhodně - někomu propadli rezervace a já zrovna ze zvědavosti koukala na stránky.


Zatím poslední podpis jsem "ulovila" na koncertu v Gongu. Taky jedna z velice zdařilých akcí. :)

Já a... Tomáš Klus & Jiří Kučerovský

19. října 2014 v 19:16 | K. |  Já a úspěšní
Kdybych měla vypsat všechny zážitky, které s Tomášem a Jirkou, byla by to asi slušná bichle. Kluky jsem poprvé viděla na koncertě Chinaski v roce 2008. Někdy v březnu 2009 jsem na ně zašla do Akropole a nějak mě začali bavit. Navštěvovala jsem koncerty stále častěji a častěji, až se jednoho krásného dne stalo, že jsme se skamarádili. Ne, nikdy jsme se nevídali v soukromí, ale před/po koncertě jsme si na sebe vždycky chvilku našli.

Díky nim jsem poznala několik bezva lidí, projela část republiky a zažila nevídané dobrodružství. Teď už je vše pryč a zbyly jen vzpomínky. A fotky. Krásný vzpomínky a krásný fotky.Do společných jsem vybrala tyto dvě. První vznikla v Kamenici. To byla taková pidi vesnička u Jihlavy, kde vystoupení probíhalo na nějakém plácku v maringotce. Bylo to celý takový absurdní a Jirka pořád opakoval: "To je vám k nevíře taková Kamenice, že?" Tomáš je zrovna uražený...

Druhou jsme cvakli v Chrudimi po báječném koncertu na náměstí. Vystoupení bylo plné improvizací a my byly plné vína. Byl to vážně bezva.Fotek s Tomášem máme celkem hodně, takže nebylo úplně snadné vybrat jen dvě. Nakonec jsem se rozhodla pro tu z DISKu, kde jsme oslavovali Tomovo vítězství v RGM, kde se stal zpěvákem roku. Koncert na prknech damáckého divadla byl komorní, ale skvělý. Byl plný vtipných improvizacích a ještě dlouho do večera jsme klábosili v DISK café.

Druhá je pak z Rakovníka, kde mě Tomáš při focení sám od sebe objal. Na FB získala název "Pod křídly anděla." Co víc k tomu dodat.S Jirkou máme mnohem víc fotek (a zážitků) než s Tomem, takže udělat takový malý výběr bylo ještě těžší. První fotk vznikla v Baráčnické rychtě, kde Jirka doprovázel Terezu Černochovou na kytaru. Já se tam celkem solidně opila a nedokázala držet emoce na uzdě, no a tak jsem se na něj při focení takhle vrhla. :)

Druhá fotka je z Kavárny POTMĚ a je o dost serióznější než ta první. Vypadáme tam prý jak filmové hvězdy a jsme celkem dobře sladěný. Jedna z mých nej.


Já a... Samu Aleksi Haber

19. října 2014 v 18:53 | K. |  Já a úspěšní
Byl říjen-listopad roku 2011 a přítel mě vezl autem do práce. Ráda při jízdě poslouchám rádio. Najednou se ozvala moc hezká písnička, naštěstí rádio mělo funkci, že ukazovalo název a interpreta. Zapomatovala jsem si "Hollywood" a jakmile jsem přijela domů, začala pátrat, co to tedy bylo. Povedlo se. Nevím proč, ale tím jsem skončila. Znovu jsem se o Sunrise Avenue začala zajímat až na jaře roku 2012. Naposlouchala jsem pár písniček a zase to nechala chvíli spát. Ovšem o rok později to začalo. Od té doby poslouchám z 90% jen je.

Samu (zpěvák) se stal jednou z mých největších platonických lásek a mým snem bylo se s ním alespoň na malý okamžik sejít. A to se mi podařilo na loňském festivalu Benátská noc. I když byla jejich autogramiáda nakonec zrušená, nenechala jsem se jen tak odbýt a po jejich skvělém (nejlepším, nejúžasnějším, nejbožtějším) vystoupení jsem si společně s pár dalšími slečnami počkala u backstage.

Samu a Riku skutečně dorazili a i přes zjevnou únavu se ochotně podepisovali, pózovali... Srdeční zástavu jsem málem dostala, když se se slovy "Bye, bye!" začal loučit... Hupsla jsem k zábradlí, jemně ho chytila za ruku, zoufale se na něj podívala a vydechla: "Please." Kupodivu se usmál a objal mě kolem ramen. Ach... :D Měl neskutečně hebké paže a já byla v sedmém nebi. Následovalo akorát oboustranné: "Thank you." a jeho milý božský úsměv...


Na fotografii vypadám skutečně děsně. Asi nejděsněji ze všech fotek na světě, ale je mi to jedno, protože je tam Samu! <3 A co si budeme povídat, i on tam nevypadá nejlépe... Každopádně doufám, že někdy v budoucnu se blejskneme znovu a bude to o něco lepší. A když ne, alespoň zas uslyším jeho: "Thank you!" :)))Já a... Raego

19. října 2014 v 18:46 | K. |  Já a úspěšní
Raega jsem postřehla na YT už kdysi dávno. Když pak nazpíval duet "Ty a já", začala jsem jeho písničky poslouchat a sledovat ho na FB. Hrozně se mi líbí jeho názory a celkově na mě působil hrozně sympaticky...

Pak jsme vyrazili na Den Police ČR do Letňan, no a koho nevidím mezi návštěníky... Ano, Raega. Strašně dlouho jsem se odhodlávala za ním jít... Nakonec jsem se dokopala a vyfotili jsme se. No a pak se s náma začal kamarádit a z jedné prosby o foto byl zhruba 2 hodinový zážitek, kdy nás zval na panáky a všechny nás měl hrozně rád. :)


Fotek spolu máme víc, ale nejsou publikovatelné. (Protože tam vypadám jak kretén). Tahle jediná je jakžtakž snesitelná. :DJá a... Petr Janda

19. října 2014 v 18:44 | K. |  Já a úspěšní

Ani Petr Janda - frontman kapely Olympic - neunikl mému fanynkovskému lovu. A byť se na fotce netváří zrovna přívětivě, musím říct, že i on byl stejně jako Milan (basák) velice milý a ochotný. :)Já a... Pavel Vrzák

19. října 2014 v 18:42 | K. |  Já a úspěšní
Pavla zřejmě znáte jako baskytaristu kapely UDG. Párkrát jsem ho viděla na koncertě, ale tato fotka vznikla na koncertě Marka Ztraceného v Hard Rock Café, kde byl čestným hostem. :) Na fotce je s námi ještě samotný Marek a slečna, se kterou již nejsem delší dobu v kontaktu.Já a... Milan Broum

19. října 2014 v 18:40 | K. |  Já a úspěšní
Kdysi u nás v rámci jedné předvolební kampaně proběhl koncert české kapely Olympic. A protože to bylo zadarmo :))), tak jsme se tam zašly s kamarádkou podívat. Obsadily jsme místo v první řadě a teda, musím říct, koncert jsme si neskutečně užily. :) Nejvíc se mi líbil baskytarista, kterého očividně těšil zájem mladých dívěk a proto předváděl stylové rockové kreace. :)


Po koncertě jsme drze vnikly do backstage a já si Milana odchytila ke společné fotografii. :) Byl moc milý. :)Já a... Martin Ledvina

19. října 2014 v 18:20 | K. |  Já a úspěšní
Na Martina Ledvinu (ex kytarista Anety Langerové, producent...) jsem vždy pohlížela s respektem. Nevím proč, ale prostě jsem se ho "bála". Pak jsem za ním mírně ovíněná v HRC přišla a naprosto mě šokoval svou otevřeností a vstřícností. :) A tak vznikla tato fotka. :)Já a... Marek Ztracený

19. října 2014 v 18:16 | K. |  Já a úspěšní
Je to už dávno, co si parta pubertálních holek přes FB řekla, že by někomu mohla dělat fanclub... Jako nejvhodnějí "oběť" se zdál začínající zpěvák Marek Ztracený. Sestavily jsme své plány a odvážně kontaktovaly manažera. O nějaký měsíc později skutečně proběhl sraz, kam se dostavil i Marek osobně. Vše klaplo a my realizaci dokončily...

Jenže nic není takové, jak se zdá... Ano, Marek nám nějaký čas ochotně vyřizoval akreditace na koncerty, komunikoval jako s kamarádkami... Ale do FC se lidi nehrnuli... Proběhla jen jedna jediná FC akce - bowling na Ladronce. Bylo to moc fajn. Marek byl velice ochotný a vstřícný a dokonce nás pozval na oběd.

A pak se nějak všechno ztratilo... Marek změnil manažera, přestal komunikovat, FC se oficiálně zrušil... I přesto všechno na těch pár akcí s tímhle klukem vzpomínám ráda. Ano, v mých očích klesl a zklamal mě. Všude jsem se ho zastávala, ale teď sama nevím, co si o něm mám myslet. Občas si jeho písničky pustím, ale na jeho koncerty už nejezdím...
Já a... Marek Fryčák

19. října 2014 v 18:13 | K. |  Já a úspěšní
Marek Fryčák chvíli bubnoval u Marka Ztraceného v kapele. Setkala jsem se s ním asi 2x - poprvé na Evropském dni bez aut, podruhé v Hard Rock Café. Z obou setkání vznikly následující fotografie.