Září 2014

Leona Machálková

28. září 2014 v 20:24 | K. |  Zpěvačky

Leona Machálková se narodila 24. 5. 1967 ve Zlíně. V Přerově vystudovala gymnázium. Po maturitě vystudovala na FFUP v Olomouci český jazyk a dějepis.

Když jí bylo 18, začala vystupovat s hudebními skupinami Damián a Znamení dech. V roce 1991 se odstěhovala do Prahy, kde začala moderovat na Evropě 2. Na ČT moderovala hudební pořad Telerezonance a dostala nabídku od Divadla Semafor, kterou přijala. Po roce 1993 získávala muzikálové role - v Drákulovi, Monte Christovi, West Side Story...

O tři roky později vydala CD Leona. Vydala dvě alba "Film a muzikál", v roce 2001 Blízká setkání, o rok později Jsem to já. Na podzim roku 2005 vyšlo CD Voda divoká.

Leonu jsem objevila asi díky její verzi známé písničky Lásko má, já stůňu, kterou kdysi pořád hráli na Impulsu. Když jsem byla v 7. třídě, kamarádka mi půjčila na kazetě nahranou písničku Čas říct goodbye, která mě naprosto uchvátila, a protože jsem v tu dobu byla magor do muzikálů, dostala jsem její muzikálovo filmová alba. Leona se tím stala jednou z mála ženských interpretek, které jsem poslouchala. Pravda, teď si na ní vzpoměnu málokdy, ale stále ji mám moc ráda. Jednou jsem ji dokonce viděla živě na vánočním koncertě v Opeře.

Získáno: Leoně jsem psala na email milan@milanherman.cz

Lenka Filipová

28. září 2014 v 20:11 | K. |  Zpěvačky

Lenka Filipová se narodila 14. 2. 1954 v Praze. Pochází z uměleckého prostředí. Maminka byla učitelkou hry na kytaru, takže i Lenka si tento nástroj oblíbila a hru na ní vystudovala na pražské konzervatoři. Když jí bylo šesnáct let, absolvovala turné s Brněnským rozhlasovým souborem lidových nástrojů po USA a Kanadě.

Během studií se věnovala moderování a zpívání. Hostovala se Spirituál kvintet, vystupovala v Divadle Semafor a na podzim roku 1974 hostovala na koncertech Karla Gotta. Poté byla zpěvačkou v Orchestru Karla Vágnera.

Absolvovala kurzy v Paříži. Tam také vystupovala v rádiu a natočila dvě desky. V roce 1984 sestavila vlastní skupinu Domino. O 4 roky později dostala nabídku na účast v soutěži Eurovize, ale nedostala povolení vycestovat. Místo ní nakonec vystoupila Celine Dion, které následná výhra odstartovala kariéru.

Jako malá jsem hrozně zbožňovala písničku "Ať žije show".

Získáno: Lence jsem psala email na adresu lenka.lf@seznam.cz


Kristina

28. září 2014 v 18:59 | K. |  Zpěvačky


Kristina Peláková se narodila 20. 8. 1987 ve Svidníku. Studovala konzervatoř v Košicích.

První singl vydala v roce 2007. V roce 2008 přezpívala písničku Vráť mi tie hviezdy, díky které se dostala do podvědomí publika. Ve stejném roce vydala své první album.

V roce 2010 se zúčastnila soutěže Eurovision Song Contest.

V roce 2011 nazpívala oficiální hymnu pro MS v hokeji.

Kristinu jsem poprvé postřehla díky rádiu Impuls, kde hráli její Stonku. Musím říct, že to byla láska na první poslech, a když jsem po pár dnech našla její další písničky, začala jsem ji poslouchat. Pravda, neznám asi komplet její tvorbu, ale je to jedna z mála ženských interpretek, které si občas pustím.

Získáno: psala jsem na nějaký email, ale bohužel si nepamatuji na jaký.


Katarína Knechtová

28. září 2014 v 18:30 | K. |  Zpěvačky

Katarína Knechtová se narodila 14. 3. 1981 v Prešově. Je zpěvačka, textařka, skladatelka a kytaristka.

Do roku 1997 působila jako vokalistka v IMT Smile, poté v kapele Peha, se kterou vydala celkem pět alb. Na svém kontě má celkem dvě sólová alba a jednu bestovku.

V roce 1999 se stala se skupinou Peha objevem roku, o dva roky později a v roce 2005 získala ocenění Aurel v kategorii nejlepší zpěvačka. V roce 2007 se stala nejlepší zpěvačou v kategorii OTO.

Katarínu jsem postřehla kdysi dávno, protože Peha byla předskokan na turné Chinaski. Pár jejich písniček (jo, takový ty rádiový hity) jsem měla fakt hodně ráda. Jednou jsem Katku viděla i na živo - konkrétně na Cenách Óčka.

Získáno: psala jsem na email kkboking@gmail.com


Kamila Nývltová

28. září 2014 v 18:24 | K. |  ZpěvačkyKamila Nývltová se narodila 28. 6. 1989 v Trutnově. V roce 2008 se umístila v nejlepší pětici v soutěži X Factor. Od roku 2008 je členkou divadla Brodway a Hibernia. Zahrála si hlavní role v muzikálech Kleopatra, Angelika, Drákula... Od roku 2012 působí také v Hudebním divadle Karlín.

Své první album vydala v roce 2010. Zahrála si taky hlavní roli ve filmu Jedlíci aneb sto kilo lásky.

Je patronkou soutěže Česko zpívá a tváří kosmetiky OverShine.

Kamilu si pamatuji už od X-Factoru. Pamatuji si, že jsem dokonce měla dvě soutěžní písničky v přehrávači, ale přiznám se, že mi chybělo celkem dlouho, než jsem si k jejímu stylu našla cestu. Mám ráda muzikály, takže znám i pár jejích rolí a musím říct, že se mi poslední dobou zdá čím dál tím lepší.

Získáno: kdysi jsem se rozhodla, že zkusím nasbírat všechny herce z muzikálu Kleopatra. Otravovala jsem kvůli tomu i divadlo, nakonec jsme to ani nedořešili (mojí vinou). Aby toho nebylo málo, chtěla jsem, aby herci byli na fotkách přímo v kostýmu. Kamile jsem proto psala tuto žádost na adresu jejího FC - fanclub@nyvltova.cz. Člověk, co to zařizoval byl velice ochotný, požadovanou fotografii vytiskl a nechal podepsat a k tomu ještě přihodil jednu podpisovku. :)


Jitka Válková

28. září 2014 v 18:15 | K. |  Zpěvačky

Jitka Válková se narodila 11. 11. 1991 v Třebíči. Studovala Katolické gymnázium v Třebíči. To přerušila po vítězství v České Miss v roce 2010. O rok a půl později nastoupila na gympl v Praze, který zakončila maturitní zkouškou. Pokračovala na UK.

Kromě České Miss zvítězila i v soutěží Miss pláž a v Miss Universe se probojovala mezi 15 nejhezčích dívek.

V letech 2007-2010 působila v studentské kapele Spirit Rock, v roce 2009 soutěžila v Československo má Superstar, kde se dostala až do čtyřicítky nejlepších. Nazpívala několik duetů s Pepou Vágnerem, zahrála si ve filmu Bastardi 2 a propůjčila svůj hlas propůjčila jedné z postav ve filmu Hercules.

Protože mám ráda Pepu Vágnera, oblíbila jsem si i duety, které nazpíval právě s Jitkou. Vím, že kritika je k ní celkem neúprostná, ale mně osobně nepřijde, že by zpívala nějak hrozně. Sice ji nějak aktivně neposlouchám, ale pro podpis jsem si dovolila napsat.

Získáno: zřejmě jsem psala na mirek@cipracapital.cz


Jana Kirschner

28. září 2014 v 18:06 | K. |  Zpěvačky

Jana Kirschner se narodila 29. 12. 1978 v Martině. Už jako malá docházela na hodiny zpěvu a klavíru. První album vydala v roce 1996, které ale nezaznamenalo velký úspěch. Ten samý rok se dostala do finále soutěže Miss Slovensko a o rok později se stala Objevem roku v cenách Hudební akademie.

Přelomové album V cudzom meste vydala v roce 1999. Díky němu získala první místo v Slávikovi a ocenění od tří největších rozhlasových stanic na Slovensku. Hudební akademie ji nominovala do celkem 11 kategorií - ve dvou zvítězila.

Po roce 2000 vydala zatím 4 alba.

Janiny písničky jsem znala z rádií a TV. Přijde mi hrozně sympatická.

Získáno: psala jsem emailovou žádost na music@stonline.sk.


Iveta Bartošová

28. září 2014 v 15:58 | K. |  Zpěvačky


Iveta Bartošová se narodila 8. 4. 1966 v Čeladné. Jako malá navštěvovala lidovou školu umění. Veřejně začala vystupovat v roce 1982 s kapelou Dianthus, o rok později zvítězila v okresním kole pěvecké soutěže Talent v Novém Jičíně, v krajském kole v Třinci se umístila na 2. místě.

Na festivalu MPJ skončila 4. a seznámila se s Petrem Sépešim, se kterým nahrála několik úspěšných duetů. Jejich spolupráce byla ukončena nešťastnou nehodou, při které Petr v roce 1985 zahynul. Iveta se na chvíli odmlčela.

Na scénu se vrátila se skupinou Balet, poté začala spolupracovat s Kroky Františka Janečka. Na jaře roku 1987 začala pracovat s Ladislavem Štadlem, který se stal jejím dlouholetým partnerem a otcem syna Artura.

Vydala spousty alb, hitů, zahrála si v několika filmech a získala řadu ocenění. Díky svým psychickým problémům a závislosti na alkoholu a lécích se o ní poslední dobou mluvilo spíše v negativním smyslu, plnila bulvární plátky. Svůj život ukončila 29. 4. 2014.

Ivetu jsem měla už jako malá hrozně ráda. Byla to pro mě princezna s nádherným hlasem. Doteď mám její písničky v přehrávači a sem tam si je i pustím. Moc jsem ji fandila, aby se ze všeho dostala. Bohužel se tak nestalo.

Získáno: Ivetě jsem kdysi psala dopis do Uhřívněvse. Byl to jeden z prvních autogramů, které jsem získala dopisouvou žádostí.


Helena Zeťová

28. září 2014 v 14:29 | K. |  Zpěvačky

Helena Zeťová se narodila 7. 11. 1980 ve Valašsém Meziřičí. Své dětství prožila v Beskydech, v patnácti letech pak odchází z domova, aby se mohla věnovat muzice. V letech 1996-98 koncertovala s rockovou kapelou. Poté odjela do Španělska, kde vystupovala s americkou kapelou. Z toho se vrátila do Čech kvůli natáčení pořadu DO-RE-MI.

V roce 2000 se poprvé potkala s Terezou Kerndlovou a Terezou Černochovou. Dramaturgové dostali nápad, že by holky mohly zazpívat spolu. Po odvysílání tohoto dílu DO-RE-MI je oslovil Daniel Hádl, který se nakonec stal producentem Black Milk. Jejich první album vyšlo o dva roky později. BM získaly ocenění Objev roku v Českém slavíku. Jejich hity pak válcovaly hitparády.

V roce 2005 se BM rozpadly a Helena na chvíli přerušila koncertování a věnovala se k nahrávání své první sólové desky, která má úspěch.

Helenu jsem měla z BM vždycky nejraději, sice jsem je nikdy moc aktivně neposlouchala, ale pár písniček jsem taky měla v přehrávači.

Získáno: psala jsem svou žádost na email produkce@dansid.cz


Helena Vondráčková

28. září 2014 v 14:12 | K. |  Zpěvačky

Helena Vondráčková se narodila 24. 6. 1947 v Praze. V roce 1964 vyhrála soutěž Hledáme nové talenty. Nazpívala několik hitů, díky kterým získala angažmá v divadle Rokoko, kde se seznámila s Václavem Neckářem a Martou Kubišovou, se kterými v roce 1968 založila pěvecké trio Golden kids. V tom samém roce se objevila poprvé ve filmu - konkrétně v Šíleně smutné princezně.

V 70. letech se Golden kids museli rozpadnout. Marta dostala zákaz, Helena a Václav se vrhli na sólovou dráhu.

Helena se stala celosvětově známou zpěvačkou, vystupovala v Kanadě, Turecku, Japonsku, Německu... Největší úspěch zažila s písničkou Malovaný džbánku v roce 1977 v Polsku. Zahrála si v dalším filmu - Jen ho nechte, ať se bojí.

V 80. letech natáčela pravidelně desky, začala spolupracovat s Jiřím Kornem, s Orchestrem Gustava Broma a kapelou Bacily. Moderovala pořad Sejdeme se na výsluní.

V roce 1982 se stala zasloužilou umělkyní. Do roku 1985 se objevovala na předních příčkách v anketě Zlatý Slavík. Zahrála si i v muzikálu - získala hlavní roli v Bídnících. V roce 2000 vydala album Vodopád a to ji opět vrátilo na vrchol.

Helenu jsem měla nejraději v pohádce Šíleně smutná princezna. Mám ráda i nějaké její písničky - hlavně duety s Jiřím Kornem. Několikrát jsem ji viděla zpívat i na živo, jednou jsme se dokonce po koncertě fotily.

Získáno: Heleně jsem psala na osobní adresu do Řitky. Byl to jeden z prvních autogramů v mé sbírce vůbec.