Srpen 2014

Zdeněk Svěrák

9. srpna 2014 v 20:09 | K. |  Herci

Zdeněk Svěrák se narodil 28. 3. 1936 v Praze. Studoval VŠ Pedagogickou v Praze, takže původně byl učitelem českého jazyka (celkem čtyři roky). Poté se vrhl na mediální dráhu. V roce 1961 se stal redaktorem v Českém rozhlasu, který vysílal jeho pořad o imainární vinárně U Pavouka. Pak se stal scénáristou a pracoval pro filmová studia Barrandov.

Tvořil celkem tři nezapomenutelné dvojice - tu první s Ladislavem Smoljakem, se kterým vytvářeli jak filmové, tak divadelní scénáře. Vystupovali spolu v Žižkovském divadle ve hrách Járy Cimrmana. Dalším parťákem Zdeňka Svěráka je Jaroslav Uhlíř, se kterým skládá písničky především pro děti. Jedna z nejznámějších písní, kterou složili je Holubí dům. Dále spolupracuje s Janem Svěrákem - svým synem režisérem. Zdeněk píše pro synovy filmy scénáře a zároveň odehrává různé role.

Na svém kontě má následující autorské filmy: Obecná škola, Na samotě u lesa, Marečku, podejte mi pero!, Vrchní, prchni!, Tři veteráni... Film Kolja, který režíroval Jan a Zdeněk si v něm zahrál hlavní roli získal Oscara a Zlatý glóbus. V roce 2005 se Zdeněk probojoval do první třicítky nejoblíbenějších Čechů.

Zdeňka mám moc ráda a považuji ho za jednoho z nejlepších (a mých nejoblíbenějších) umělců vůbec. Už jako malá jsem pravidelně poslouchala písničky z Hodiny zpěvu, později jsem objevila kouzlo Járy Cimrmana. Líbí se mi především Zdeňkův projev - jeho hlas je nádherně srozumitelný, důrazný a přesto uklidňující. Viděla jsem ho na prknech Žižkovského divadla ve hře České nebe a jednou jsem ho potkala venku. :)

Získáno: psala jsem email na adresu lucie@sverak.cz - poprvé mi přišla "jen" podepsaná karta. Po nějaké době mě poprosil přítel, abych paní napsala pro autogram pro ně - no a v obálce jsem našla fotorafii i pro mě a to s věnováním. To mi udělalo velkou radost. :)


Vincent Navrátil

9. srpna 2014 v 19:40 | K. |  Herci

Vincent Navrátil se narodil v roce 1996 a je to syn Veroniky Žilkové.

Moc hereckých příležitostí zatím nedostal - mohli jsme ho vidět v Otesánkovi, Vyprávěj, Cesty domů...

Vincenta znám především z Cest domů. Pak jsem s ním viděla ještě pár věcí, ale přiznám se, že si ho nevybavuji. Jako herec mě moc neoslovil, ale nedávno jsem s ním viděla rozhovor na Primě a musím říct, že se mi jeho projev a celkově názory líbily. (Řeč byla o pejscích :))) Tak uvidíme, jestli z něj něco bude.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.


Václav Vydra

9. srpna 2014 v 19:34 | K. |  HerciVáclav Vydra nejml. se narodil 7. 1. 1956 v Praze. Jeho rodiče byli herci - Václav Vydra a Dana Medřická. Vystudoval pražskou konzervatoř - během studia natočil pár inscenací a hostoval v Divadle na Vinohradech. Působil i v divadle na Kladně a v Městských divadlech pražských.

Objevil se v řadě filmových i seriálových rolí. (Pan Tau, Svatební cesta do Jiljí, S čerty nejsou žerty, Copak je to za vojáka, Kameňák, Ošklivka Katka, Gympl (s)ručením omezeným.

Se svou manželkou Janou Bouškovou komentují pořad Prostřeno. Je vášnivý koňák.

Václava mám ráda především pro jeho lidský a přátelksý přístup. Líbí se mi i jako herec.

Získáno: psala jsem mu email na adresu vydra@volny.cz Byla jsem celkem drzá, oslovila jsem ho celkem 2x, protože podruhé jsem ho zkusila poprosit o fotku paní Bouškové - poslal dokonce dvě a přidal i své + DVD. Neskutečně laskavý člověk, on by poslal i sebe, kdyby to šlo. :)


Tobias Moretti

9. srpna 2014 v 18:48 | K. |  Herci

Tobias Moretti se narodil 7. 7. 1956 v Innsbrucku (Rakousko). Jako malý chtěl být muzikantem, takže jeho kroky směřovaly na vysokou hudební školu ve Vídni. Ale herectví ho poté lákalo více, takže ho začal studovat v Mnichově. Je členem Mnichovského komorního divadla.

Populární se stal díky hlavní roli v seriálu Komisař Rex. Hrál ve čtyřech sériích, poté byla jeho postava zabita.

Tobiase znám pouze z Komisaře Rexe, ale i přesto jsem ho zařadila do své Síně slávy, protože jsem do něj jako malá díky tomuto seriálu byla blázen.

Získáno: kdysi jsem zkusila napsat na email nějakého divadla, kde hraje a kupodivu mi odpověď fakt přišla. :)


Roman Zach

9. srpna 2014 v 18:37 | K. |  Herci

Roman Zach se narodil 13. 6. 1973 v Ústí nad Labem. Vystudoval Střední průmyslovou školu v Děčíně a poté pokračoval na DAMU, kterou studoval 8 let, ale nedokončil ji.

První angažmá získal v Činoherním klubu, kde byl od roku 1995 do 2004. V letech 1996/7 v Národním divadle, poté i v Dejvickém divadle, Činoherním studiu v Ústí nad Labem a divadle Komedie. Dneska ho můžete vidět v Divadle na Vinohradech.

Poprvé se před kamarou objevil v roce 1995 - ve filmu O Šedivákovi. Známý se stal až později díky Hodině tance a lásky. Zahrál si v různých filmech (Naše děti, Únos domů, Ženy v pokušení) a seriálech (Hop nebo trop, Letiště, Redakce, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů).

Věnuje se i hudbě. Skládá ji pro divadlo i film.

Romana jsem si do podvědomí dostala asi až díky Cestám domů. Viděla jsem ho nedávno na divadle - ve hře Rebeka, ale musím říct, že mě jako divadelní herec zklamal. Moc se nám jeho výkon nelíbil.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.


Roman Vojtek

9. srpna 2014 v 15:29 | K. |  Herci


Roman Vojtek se narodil 14. 4. 1972 ve Vsetíně. Už jako malý rád zpíval. Vystudoval SOU (obor mechanik). Několik měsíců pracoval na soustruhu a přivydělával si ve Španělsku na tabákovém poli.

Rozhodl se pro studium muzikálového herectví, tak se přihlásil do Brna na JAMU, kam byl na první pokus přijat. Během studia účinkoval v Městském divadle v Brně, kde získal i stálé angažmá. Za roli v muzikálu West side story byl v roce 1996 nominován na cenu Thálie. V Praze vystupoval v Pomádě, Vlasech, Monte Christovi... V roce 2006 získal Thálii za roli v Producentech.

Natočil dvě hudební CD (Život je muzikál a To nevěděl bych rád), provozuje divadelní G-studio a je spoluvlastníkem dabingového studia v Brně.

Znát ho můžete i z TV - zahrál si třeba v O princezně se zlatým lukem, Pekelné maturitě, Vyprávěj, Líbáš jako Bůh, Líbáš jako ďábel, Dvanáct měsíčků...

Romana mám moc ráda - líbí se mi, jak zpívá. Už jako malá jsem měla pár jeho písniček na muzikálových albech. Líbí se mi i ve filmech a Vyprávěj. Nikdy jsem ho zatím neměla čest vidět osobně, tak snad se to změní.

Získáno: kdysi dávno jsem napsala email na info@romanvojtek.cz


Radúz Mácha

9. srpna 2014 v 15:17 | K. |  Herci

Radúz Mácha se narodil 15. 6. 1987.

Je členem činohry Národního divadla. Z televize ho můžete znát z Cest domů a Přijde letos Ježíšek?

Radúze znám pouze z Cest domů a musím říct, že mě nijak jako herec nezaujal. Možná za to může postava, kterou hrál, Jaryna jsem prostě nemohla vystát... Ale uvidíme, třeba se ještě ukáže v lepším světle.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.


Petr Rychlý

9. srpna 2014 v 15:11 | K. |  Herci


Petr Rychlý se narodil 9. 8. 1965 v Praze.

Je známý jako moderátor - na Nově moderoval celkem tři pořady - Natoč to!, Rychlý prachy a Ptákoviny. Dále můžeme znát jeho hlas z dabingu - Přátelé, Ženatý se závazky, Ranč u Zelené sedmy...

Moc filmových rolí za sebou nemá. Jeho největší je v Ordinaci v růžové zahradě. Působí v Divadle na Fidlovačce.

Petra jsem vždycky jako malá měla ráda - hlavně jako moderátora Natoč to!, na které jsem pravidelně koukala. Viděla jsem ho asi jen v Četnických humoreskách, ale mám ráda jeho hlas v dabingu.

Získáno: první podpis jsem získala osobně. Když jsme byli v nějaké 1.-2. třídě, měl Petr u nás na ZŠ besedu, kde nám vyprávěl vtipné zážitky a zodpovídal na otázky. Tenkrát jsem mu přinesl pár napsaných vtipů - myslela jsem si, jak ho okouzlím. To se mi moc nepovedlo, spolužačka z vedlejší třídy mu donesla Modré z nebe a za to dostala dokonce pusu! :D Jinak je to můj úplně první podpis ve sbírce vůbec. :)

O druhý podpis jsem si pak drze napsala na email oscar.hahn@libertyone.cz, protože jsem chtěla mít podpesanou i fotografii.


Pavel Soukup

9. srpna 2014 v 14:58 | K. |  Herci

Pavel Soukup se narodil 31. 12. 1948 v Praze. Vystudoval Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě a v roce 1974 absolvoval DAMU. Po škole získal angažmá v divadlech v Olomouci a Liberci. Později se vrátil do Prahy - do Divadla ABC. Vystupoval i v Hudebním divadle Karlín.

V televizi se objevuje od roku 1979, ale jeho role nebyly nijak velké. První větší roli získal až v seriálu Život na zámku.

Známý je jako dabér - kromě dokumentů namluvil i mnoho známých herců (Robin Williams, Gerárd Depardieu, Michael Douglas, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger...). V anketě TýTý získal 3. místo, 4x 2. místo a v roce 2003 první.

Pavla znám spíše jako dabéra, než herce. Vybavuji si jen jednu jeho roli a to právě v Cestách domů.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.


Oldřich Vlach

1. srpna 2014 v 1:14 | K. |  Herci

Oldřich Vlach se narodil 3. 7. 1941 v Bezděkově. Herectví se věnoval už jako dítě ve škole. Na DAMU se dostal až na druhý pokus. Během studií hostoval v Divadle Na zábradlí, kde v roce 1966 získal angažmá. Potom přešel do Vinohradského divadla. V roce 1978 získal ocenění Literárního fondu za hlavní roli v Hamletovi.

Ve filmu se poprvé objevil v roce 1963. O dva roky později získal hlavní roli v Délce polibku devadesát. Výraznou roli získal v Na samotě u lesa.

Od 80. let se začal věnovat i dabingu.

Oldřich se mi nejvíc líbil v seriálu První krok, kde hrál školníka.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.