Ivan Trojan

4. července 2014 v 13:31 | K. |  Herci

Ivan Trojan se narodil 30. 6. 1964 v Praze. Jeho otec je herec Ladislav Trojan. Jako mladý se věnoval hře basketbalu. Odmaturoval na sportovním gymnáziu a pokračoval studium na DAMU.

V roce 1988 nastoupil do Realistického divadla, které opustil po revoluci a stal se členem Divadla na Vinohradech. Poté získal angažmá v Dejvickém divadle.

Má na svém kontě mraky televizních rolí. Jako malý si zahrál v pohádkách Čert a Káča nebo O štěstí a kráse. Objevil se v seriálech Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky nebo Čtvrtá hvězdy a v řadě úspšných filmů (Ve stínu, Anděl Páně, Příběhy obyčejného šílenství, Hožící keř, Samotáři, Želary...).

Jeho hlas se objevuje i v dabingu.

Získal cenu Thálie za roli Oblomova, cenu Alfréda Radoka za nejlepší herecký výkon, Zlatou Nymfu za vedlejší roli ve filmu Hořící keř. Byl celkem 8x nominovaný na Českého lva - 5x ho získal

Myslím si, že Ivan je jeden z nejlepších současných českých herců. Je úplně jedno, jestli hraje v reklamě na T-mobile nebo hlavní roli v celovečerním filmu. Prostě (nejen) mě baví. Párkrát jsem ho potkala "osobně", ale vždy to bylo pouze v MHD, bohužel se mi zatím nepoštěstilo ho vidět na divadle.

Získáno: Ivanovi jsem posílala osobní dopis do Dejvického divadla. Poslal mě i bráchovi tuto fotografii.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama