Červenec 2014

Oldřich Navrátil

31. července 2014 v 22:50 | K. |  Herci

Oldřich Navrátil se narodil 21. 10. 2014 v Třebíči. Herectví ho zajímalo už jako malého kluka, takže po střední škole šel na brněnskou JAMU. Po absolvování hrál dva roky v divadle Husa na provázku. Tam se ho ujal režisér Petr Scherhaufer, takže si zahrál několik velkých rolí.

Přestěhoval se do Prahy a začal hrát v divadle Ta Fantastika.

Má za sebou i mnoho televizních rolí - ve filmech (Krakonoš a lyžníci, Jak svět přichází o básníky, Pánská jízda, Lotrando a Zubejda, Anděl páně...) i seriálech (Bylo nás pět, Dobrá čtvrť, První krok...).

V roce 2012 se účastnil taneční soutěže Stardance, aneb když hvězdy tančí, kde se s Kamilou Tománkovou umístil na 6. místě. Na TV Prima moderoval pořad Reportáři na vaší straně.

Z Oldřicha Navrátila jsem jako malá měla divný pocit. Nevím proč, ale nějak jsem ho neměla ráda - asi díky tomu, jak přísný otec byl v Bylo nás pět, kde jsem ho viděla poprvé. Teď už vím, že to jen hrál :))), takže na něj koukám úplně jinak. Jednou jsem s ním jela v tramvaji, hezky se usmíval a vypadal strašně sympaticky. :)

Získáno: kartu mi zaslala Česká televize.


Miroslav Etzler

31. července 2014 v 21:52 | K. |  Herci

Miroslav Etzler se narodil 22. 12. 1964 v Ostravě.

S herectvím začal ve Státním divadle ve svém rodném městě. Občas hrál i v Šumperku. Vystudoval JAMU a poté získal několik rolí ve Státním divadle v Brně.

Poprvé se v televizi objevil v roce 1985 ve filmu Tvář za oknem.

Mně osobně se dostal do podvědomí díky Pojišťovně štěstí, kdy jsem ho měla ráda. Viděla jsem s ním několik filmů i seriálů a považuji ho za dobrého herce.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima. V budoucnu se mu ale chystám psát i osobní dopis.


Miroslav Donutil

31. července 2014 v 21:48 | K. |  Herci

Miroslav Donutil se narodil 7. 2. 1951 v Třebíči, kde dokončil základní školu a potom se s rodiči odstěhoval do Brna. Chtěl se stát novinářem, ale kvůli reparátu z francouštiny se nakonec přihlásil na JAMU.

V roce 1973 se stal členem divadla Husa na provázku, v roce 1990 Činohry národního divadla v Praze.

Televizním divákům se dostal do podvědomí díky roli loupežníka Nikoly Šuhaje v Baladě pro banditu. V 90. letech začal dostávat více příležitostí a i přesto, že šlo většinou o role vedlejší, tak si ho lidé začali oblibovat. Má (měl) i několik svých vlastních pořadů - Na kus řeči, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Trumfy Miroslava Donutila...

Kromě dobrého herce je i skvělý vypravěč. Své historky vydal na CD.

Miroslava Donutila mám jako herce a vypravěče ráda. Jeho nahrávky (Pořád se něco děje, Furt ve střehu a Ptejte se ma ně co chcete) jsme s bráchou na chalupě poslouchali před každým spaním. I přesto, že je znám prakticky na zpaměť, občas si je pouštím znovu a směju se u nich pořád stejně.

Získáno: Miroslavovi jsem posílala email na adresu info@mua.cz. V budoucnu se mu chystám napsat ještě osobní dopis.


Milan Lasica

28. července 2014 v 19:08 | K. |  Herci

Milan Lasica se narodil 3. 2. 1940 ve Zvoleni na Slovensku. Vystudoval dramaturgii se zaměřením na divadla malých forem v Bratislavě. Během studií vystupoval v Tatře, kde předváděl své autorské dialogy.

V letech 1964-1967 pracoval jako dramaturg Československé televize, poté se stal členem Divadla Korzo a od roku 1971 divadla Večerní Brno, dále pak Nové scény v Bratislavě. Od roku 1982 je ředitelem Štúdia Š. Vystupoval také s Juliusem Satinským.

Má za sebou mnoho televizních rolí.

V roce 1989 mu byl udělen titul "zasloužilý umělec" a v roce 2003 získal od Václava Klause státní vyznamenání Medaile Za zásluhy.

Milan Lasica se mi nejvíc líbil v mém oblíbeném filmu Saturnin.

Získáno: Jeho podpis má v mé sbírce titul "nejkurioznějí získaný". Chtěla jsem napsat pár dopisových žádostí a ani nevím, jak mě napadl právě Milan. Nicméně zrovna druhý večer hostoval v pražském divadle Palace. Napsala jsem dopis, vložila ho do obálky, na kterou jsem nadepsala jeho jméno a vydala se k divadlu. Známku jsem nepřiložila, protože jsem takhle na rychlo nesehnala zahraniční... Obálku jsem podstrčila otvorem na peníze v pokladně. No a asi o měsíc později přišel podpis. Takže tímto děkuji osobě z pokladny, která dopis předala a taky panu Lasicovi, který odepsal i přesto, že jsem nepřiložila známku.


Milan Bahul

28. července 2014 v 18:49 | K. |  Herci

Milan Bahul se narodil 25. 9. 1960 v Bratislavě. V roce 1983 absolvoval bratislavskou školu múzických umění. Po škole získal angažmá ve Štúdiu S a pak byl členem Divadla Slovenského národního povstání v Martině. V roce 1989 začal hrát v Divadle Nová scéna a v letech 1992-2008 v Slovenském národním divadle.

Považuje se za "československého" herce, takže se objevuje i v našich seriálech a filmech. Divákům se dostal do podvědmí hlavně díky Ordinaci v růžové zahradě.

Milana jsem poprvé viděla v Dobré čtvrti.

Získáno: kartu mi zaslala TV Prima.


Martin Trnavský

28. července 2014 v 14:20 | K. |  Herci

Martin Trnavský se narodil 8. 3. 1970 v Brně. Vystudoval JAMU a poté získal angažmá v pražském Činoherním klubu. Jeho domovskou scénou je Divadlo Bolka Polívky. V roce 199 vznikl divadelní spolek Frída.

Na svém kontě nemá moc televizních rolí, ale objevil se třeba v Četnických humoreskách, Ordinaci v růžové zahradě, Světlech pasáže, Mužích v říji, Pravidlech lži...

Martin se mi nejvíc líbil v Pravidlech lží, které považuji za jeden ze svých nejoblíbenějších filmů.

Získáno: psala jsem email na adresu marcela@frida.cz


Martin Dejdar

28. července 2014 v 13:20 | K. |  Herci

Martin Dejdar se narodil 11. 3. 1965 ve Vysokém Mýtě. Absolvoval DAMU a v roce 1987 nastoupil do studia Ypsilon.

Divákům se do podvědomí dostal v roce 1985, kdy debutoval ve filmu Zelená léta a také v šestidílném seriálu Konec velkých prázdnin. Mezi jeho nejúspěšnější role patří postava Bejby, kterou ztvárnil v Šakalích letech a pacienta nemocného tuberkulózou v Učiteli tance - za něj dostal v roce 2005 Českého lva.

Působí i v dabingu - svůj hlas propůjčil Bártovi ze Simpsnů nebo myšákovi Stuart Littlovi.

Kromě herectví se věnuje i moderování. V letech 1992-1994 uváděl na ČT1 pořad Šance, po roce 1997 Ptákoviny na TV Nova.

I když Martina nemám ve své síni slávy, mám ho také ráda. Nejvíc se mi asi líbil v Učitelovi tance.

Získáno: kdysi dávno jsem psala na email sef@roun.cz. Byl to jeden z prvních autogramů získané emailem, přišel snad za dva dny od napsání.


Matěj Stropnický

28. července 2014 v 13:09 | K. |  Herci

Matěj Stropnický se narodil 5. 9. 1983 V Praze. Jeho otec je herec a politik, maminka scénáristka. Vystudoval francouzské lyceum a poté Fakultu sociálních věd univerzity Karlovi se zaměřením na žurnalistiku a mezinárodní teritoriální studia. Pravidelně přispívá do Práva, Lidových novin a Literárních novin.

Je členem Strany zelených.

V roce 2008 dostal roli Viléma ve filmu Máj. Pak se objevil ještě ve studentském filmu Někdy někoho a seriálu Borgia.

Matěj se mi jako puberťačce zalíbil vzhledově. Viděla jsem s ním akorát Máj (ten film se mi teda nelíbil).

Získáno: Matějovi jsem psala prosbu přes jeho internetové stránky. Reagoval prakticky okamžitě a během týdne podpis dorazil.


Lumír Olšovský

28. července 2014 v 12:57 | K. |  Herci

Lumír Olšovský se narodil 3. 7. 1973 v Ostravě. V roce 1991 dostudoval Státní konzervatoř a potom nastoupil do DVN v Karlových Varech. Od roku 1993 působil v Divadle za branou II Otomara Krejčí, v roce 1996 nastoupil do HDK, kde dostal malou roli v muzikálu Superhvězda Mařenka. Pak získal angažmá.

Hrál i v Divadle na Vinohradech, Národním divadle v Brně, Divadle na Fidlovačce, Divadle R. Brzobohatého, v Karlíně, Kalichu. Dvakrát byl nominovaný na Cenu Thálie.

Studoval režii na DAMU a založil Společnost Théatre Variété.

Objevuje se i v televizi - v seriálech (Cesty domů, Pojišťovna štěstí, Letiště, Ošklivka Katka) i filmech (Kruh, Kameňák 3, Účastníci zájezdu...).

Lumíra jsem poprvé zaregistrovala v Ošklivce Katce a jeho postavu jsem si hned oblíbila. Líbil se mi pak i v Letišti.

Získáno: kdysi jsem Lumírovi psala email na adresu lumir@lumirolsovsky.cz