Simona Stašová

25. června 2014 v 11:51 | K. |  Herečky

Simona Stašová se narodila 19. 3. 1955 v Praze. Je dcerou doktora přírodních věd Břetislava Staše a herečky Jiřiny Bohdalové. Studovala konzervatoř a DAMU. V roce 1976 získala divadelní angažmá v Budějovicích v Jihočeském divadle. O rok později odešla do pražského divadla E. F. Buriana, kde zůstala 14 let. V roce 1991 se stala členkou MDP.

První televizní roli získala ve filmu Kdo je kdo v roce 1973. Jednu z nejlepších rolí získala ve filmu Pelíšky. Byla za ní nominovaná do Českého lva za nejlepší výkon ve vedlejší roli. V této kategorii byla znovu nominovaná za film Román pro ženy. V roce 2004 měla další nominaci - na cenu Elsy ze roli v seriálu Místo nahoře.

Simonu považuji za jednu z nejlepších hereček u nás. Oblíbila jsem si ji díky Románu pro ženy, kde hrála maminku Laury. Viděla jsem s ní už celkem dost seriálů a filmů a nevybavuji si žádnou roli, ve které by se mi nelíbila. Navíc mi je strašně sympatická jako člověk.

Získáno: psala jsem kdysi email na nějaký email. Ten jsem zřejmě sehnala na jejích webových stránkách. V budoucnu se chystám napsat i osobní dopis do divadla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama