O mé sbírce hraček I.

15. června 2014 v 16:29 | K. |  O mé sbírce hraček
Figurky z Kinder Surprise jsou součást mého života už od malinka... Z miminka se postupně stává dospívající teenager... A já doufám, že jednou dospěje úplně, a že spolu zestárneme...

Jak to začalo?

Figurky a hračky jsem sbírala už jako malé dítě. Tak malé, že si to ani nepamatuji... Strašně mě to mrzí... Vybavuji si pár chvil... Jak jsem se s tučňákem Paulem Perfect válela po mé oblíbené dece (kterou mám mimochodem dodnes a často na ní sbírku roztahávám a přebírám :), vozila ho v autíčku a byla nadšená... :))) Tuhle sběratelskou epidemii jsem chytla od mé mámy. Jednoho večera se rozhodla, že nasbírá všechny Crazy Crocos a neustále odbíhala do večerky ve vedlejším vchodě a kupovala další a další vajíčka...

Doteď vidím ty dva bílé obří kyblíky od barvy. V jednom byly pouze ručně malované figurky, v druhém pak skládačky. Vidíte? Už jako malé děcko jsem v tom měla systém! :)


Figurky se staly součástí mých her. Stavila jsem jim lunaparky, kde jsem zavěšovala plastový nákupní košík pro Barbie na točící židli a dělala jim kolotoč... Samozřejmě každá figurka měla svůj příběh a zejména slečny si užívaly hojného počtu klučičích nápadníků... Jindy jsem zase zachraňovala Sussie Salto, která se při krasobruslení zranila a její milý Mr. Rapido (do kterého jsem zase byla děsně zamilovaná já!) u toho strašně trpěl... Vrchol trapnosti jsem pak spáchala "mluveným slovem" v příběhu o kočičích faraonech, který jsem dokonce nahrála na kazetu a pak to pouštěla rodičům... Zaplať kdokoli, že si nepamatuji ty blbiny, co jsem tam alá Cleopatra mlela!
Jednu figurku - konkrétně Benjamina Tagtruma z Crazy Crocos jsem darovala své babičce. Dodnes ho nosí v kabelce pro štěstí. Vždycky mi říkala: "To je můj talismánek!"

Myslím si, že tenhle základ je dostatečný pro nadšenou sběratelku těch všech blbibek z vajíček a dalších sladkostí.
Pak jsem dospívala, s hračkami si už moc nehrála... Zato teď mám kolikrát chuť postavit lunapatk a vozit je! Ale pořád jsem je milovala... A tak jsem se rozhodla, že se stanu seriózní sběratelkou!

Jak to pokračovalo?

Babička (ta s Benjaminem v kabelce) a děda mě i bráchu často brávali na bleší trhy. V současné době jsou v Kolbence, ale kdysi byly na Andělu a ještě někde... A tam jsem si občas nějakou tu figurku koupila. Jen tak, pro radost...

A pak se to zvrtlo! Byla jsem na střední škole a v prváku si koupila svůj vlastní notebook. Objevila jsem Aukro a Kindermánii a to byl definitivní konec mým úsporám... No a už to jelo... Dražila jsem (společně s mým soutěživým otcem) jednu aukci za druhou a byla nadšená! Dokonce jsem si dala práci s tím (omlouvám se tvůrcům Kindermánie!) abych pomocí PrtScr stáhla všechny obrázky sérií figurek do PC, vytvořila pod ně ve Wordu tabulku se jmény hraček a černým fixem zaškrtávala, které mám! S tímto "katalogem" jsem pak napochodovala na burze břed romské spoluobčany (aby nedošlo k nedorozumění, není to myšleno zle!), kteří seděli u obří krabice plné hraček a podle něj identifikovala, zda jsou hračky kompletní a zda je už nemám... Doteď vidím jejich zděšený výraz! :)

Když jsem se po maturitě stěhovala od rodičů, odvážela jsem si celkem 4 krabice od bot - hračky, figurky, nekinder a výměny... A u toho se cítila jako super obří sběratel! :)))

Teď je vše jinak... Hračky a figurky mi zabíraji skoro 3 obří skříně... Včetně BPZ jich mám téměř 3000 ks... A i když jsem proti jiným dlouholetým sběratelům ještě pořád žabař, staré cenné série figurek nemám komplet... svou sbírku mám strašně ráda a každým dnem ji rozšiřuji! A baví mě to! :)

Co přesně sbírám?

Hodně sběratelů jsou pro mě tzv. specialisti... Někdo sbírá jen figurky, jiný autíčka... Já jsem člověk nerozhodný,
a proto se jen tak něčeho, co se mi dostane do ruky a ještě to nemám nevzdám... :)

Samozřejmě - úplně nejraději mám ručně malované figurky. Kdysi jsem nějak neřešila varianty, ale poslední dobou jsem k nim docela přičichla, tak se po nich všude možně porozhlížím. Mám i pár figurek ze starších sérií (Dribbel Boys, Happy Hippos, Šmoulové fotbalisti...), ale sbírku tvoří především ty od roku mého narození - tedy 1992. Nebráním se ani skládačkám - hlavně těm, které u nás byly dostupné od roku 1992 až do současnosti.
Vlastním i necelých 50ks puzzlí. Nikdy jsem po nich moc neprahla, ale čím více se k nim dostávám, tím více se mi líbí. Především ty k hlavním HP figurkám. Čas ukáže, jestli se budou rozšiřovat. :)
BPZ abych se přiznala zatím nějak extra neřeším. Nějaké se mi tu nakupily, takže je řadím do sbírky, ale nemusím je mít za každou cenu. Časem je chci doschánět, ale jak říkám, zatím to není priorita...
Mám i pár kováků, ale po těch cíleně nejdu. Sem tam se mi náhodně nějaký do ruky dostane... Dokonce jsem kdysi uvažovala, že je ze sbírky vyškrtnu, ale jak se znám, litovala bych toho... Takže zatím mají azyl ve skříni. :)

Z nekinder figurek sbírám ještě Zaini, Nestlé a série z dalších sladkostí, které mě něčím zaujmou.

Kde hračky sháním?

Protože mám smůlu a ve vajíčkách většinou nacházím hračky, které už mám, raději nakupuji to, co vidím na fotce...

Vždycky jsem měla nejraději bleší trhy, kde jsem si figurky mohla rovnou prohlédnout a osahat. Pak jsem objevila kouzlo Aurka, kde velmi často utrácím. Nejraději mám výhodné koupě - párkrát se mi podařilo zakoupit igelitku plnou hraček za pouhou korunu a bylo v ní pokladů! :)

Ale ještě raději mám výměny! Tímto bych chtěla poděkovat především Martě a Helče, se kterými jsem měnula už nesčetněkrát! A pak taky Ivetce, Evě...!

A občas se také objeví hodní lidé, kteří mi nějaké hračky darují! Nerada bych na někoho zapomněla, ale mám potřebu poděkovat - paní Jáchymové, Marcele a Jarce z FanKlusu kamarádům Míše, Andree, Adamovi, bráchovi, tetě... a také bývalým spolužákům, kteří mi sem tam nějakou tu hračku taky přinesli! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama