O Louim

6. června 2014 v 15:30 | K. |  O Louim
K hokeji jsem měla kladný vztah jako divák už od mala. Táta pochází z hokejové rodiny a tak jsem s ním jako malá sem tam zašla do pražských Holešovic na Spartu. Účastnili jsme se i tréninků. Tehdy jsem ho chtěla i hrát, ale rodiče usoudili, že to není sport vhodný pro dívky, takže jsem si musela vystačit se sem tam pobíháním s hokejkou a tenisákem na hřišti před domem.

Sem tam jsem v TV něco sledovala i když jsem byla starší... Nicméně před rokem jsme vyrazili s kamarádkou fandit při MS Čechům do jednoho sportbaru. Hráli se Švédama. Děsně mě nadchlo jméno "Eriksson". No a když se dostali Švédi do finále, seděla jsem na zemi u televize a fandila jak blázen.

Louí si mě prostě získal. Ani vlastně nevím proč. Líbí se mi jako chlap a líbí se mi, že dává góly! :D A tak se stalo, že jsem se rozhodla sbírat jeho kartičky. Nevím, jestli se mi povede sehnat všechny, ani se o to nějak úpěnlivě nesnažím, ale šnečím tempem se sbírka úspěšně rozrůstá.

Kromě kartiček tvoří sbírku i Dallas tričko s jeho jménem, které jsem si moc oblíbila a nosím ho opravdu často (a je to na něm už pěkně vidět). Je hodně volné, takže na doma, cvičení, sem tam spaní, je prostě nejlepší.

Loui Eriksson

Loui je švédský hokejista. Narodil se 17. července 1985 v Göteborgu.

Jeho kariéra začala v klubu Lerum BK. V 11 letech hrál s žáky, kteří byli o pět let starší než on. Činitelé klubu Frölunda Indians si jeho talentu všimli a vzali ho do juniorké kategorie. Nastoupil za ně v sezóně 2003-2004 a o rok později s nimi vyhrál titul mistra Švédska.

V draftu NHL 2003 byl vybrán v 2. kole na 33. místě celkově, týměm Dallas Stars. Před sezónou 2005-2006 hrál v Severní Americe na farmě Dallasu za tým Iowa Stars. 4. října 2010 debutoval v NHL.

V sezóně 2008-2009 se s 36 střelenými brankami stal nejlepším střelcem týmu a velé lize skončil na 12. místě.

V roce 2011 se zúčastnil prvního utkání hvězd NHL.

4. června 2013 přešel do týmu Boston Bruins.

Mezi jeho největší úspěchy patří MS 2009 (bronz), MS 2011 (stříbro), MS 2012 (zlato) a ZOH 2014 (stříbro).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama