Eva Hrušková

14. června 2014 v 17:19 | K. |  Herečky

Eva Hrušková se narodila 27. 3. 1952 v České Skalici. Kariéru začala, když ji bylo 11 let - vyhrála konkurz do hudebního televizního pořadu "Hledáme písničky pro děti". O pět let později získala osudovou roli - Popelku.

Na DAMU studovala "KALD". Sem tam si zahrála v nějaké pohádce, popř. nazpívávala písničky za herečky, které neuměly zpívat. Vedla kroužek dramatické výchovy pro děti, hrála v Divadle bez opony a vyzkoušela i divadlo jednoho herce.

V současnosti se věnuje se svým manželem Janem Přeučilem loutkovému divadlu pro malé děti.

Viděla jsem pár pohádek, ve kterých se Eva objevila, ale přiznám se, že si ji nevybavuji. Popelku jsem neviděla nikdy, ale mám z ní písničky na kazetě.

Získáno: Evu jsem o autogram požádala v kulturáku u nás na sídlišti, kam jsme chodívali pravidelně se školou na různá představení a přednášky. Tenkrát hrála se svým mužem Janem Přeučilem Pověsti české (podle stránek ho stále hrají) - dodnes si pamatuji část písničky z Dívčí války: "Já jsem Ctirad.", "Já jsem Šárka." "Až skončí tahle válka, my budeme spolu šťastně žít..." (nebo tak nějak). Autogram Jana asi nemám, buď jsem si o něj neřekla, nebo jsem ho ztratila. Vůbec si nemůžu vzpomenout a docela mě to mrzí, protože zbožňuju jeho hlas.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama