David Švehlík

26. června 2014 v 18:33 | K. |  Herci
David Švehlík se narodil 6. 4. 1972 v Liberci. Je synem herce Aloise Švehlíka. Vystudoval gymnázium v Praze a absolvoval jeden ročník Teologického konviktu v Litoměřicích. Studoval Lateránskou univerzitu v Římě, ale nedokončil ji. Získal bakaláře na FFUK - obor filosofie a estetiky. Vystudoval DAMU - režii, které se ale nevěnuje.

V divadle se poprvé objevil v pěti letech. Ve 14 letech hrál poprvé v v ABC se svým otcem. Získal angažmá v Divadle na Zábradlí a Ungeltu. Hostoval v Divadle v Řeznické, v Teatru NoD, Kalichu a Café Teatru Černá Labuť.
V roce 2004 byl nominován na cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a v roce 2013 byl v širší nominaci na cenu Thálie za roli Joyeho v Deštivých dnech, kde exceluje s Richardem Krajčem.

První film, kde získal malou roli byl francouzský snímek Jean Moulin, une affaire française, kde si zahrál milence hlavní hrdinky. První český film, kde ztvárnil svého otce za mlada byl ...a stoupej do slunce! Do podvědomí diváků se dostal jako egocentrický Hubert ve filmu Román pro ženy a kriminalista Tomáš Benkovský v Kriminálce Anděl - za tuto roli byl nominován na Cenu Elsa.

Dabuje. Jeho hlas můžete znát i z reklam na O2 a ING banku.

Věnuje se charitě. Podpořil Odsouzení.cz, Hledáme rodiče, Unicef a nafotil kalendář pro Dedru (podpora lidí s nemocí motýlích křídel).

V roce 2012 soutěžil ve Stardance, kde se se Simonou Švrčkovou umístil na 3. místě.

David je můj nejoblíbenější herec vůbec. Poprvé jsem ho viděla zřejmě v seriálu Dobrá čtvrť, kde si zahrál tělocvikáře Ivana. Oblíbila jsem si ho ale až v Románu pro ženy. Od té doby jsem viděla téměř všechny filmy a seriály, kde hraje a dvakrát jsem na něm byla v divadle. Vedu o něm i fanblog (který je ale v rozestavěném stavu - není čas).

Získáno: první dvě fotky jsem posílala Davidovi do TV Nova. Tehdy se natáčela Kriminálka Anděl, takže odepsal asi do měsíce. Přiložil i moc hezký dopis. Třetí podpis jsem zakoupila na Aukru a poslední mi zaslala Česká televize, když běžela Stardance.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama