Dana Morávková

13. června 2014 v 20:51 | K. |  Herečky


Dana Morávková se narodila 29. 7. 1971 v Písku. Jako malá se věnovala baletu, gymnastice a krasobruslení, ve kterém se stala 2x juniorskou mistryní republiky.

V letech 1989-1993 studovala herectví na DAMU, v 1993-1998 choreografii na HAMU. Během studií hostovala v Činoherním klubu v Ústí nad Labem. Často obsazovaná byla v Divadle na zábradlí a poté v Divadle bez zábradlí, kde působí do dneška.

První televizní roli dostala ve filmu Veronika v roce 1985. Objevila se v řadě filmů i seriálů. Kromě herectví se věnuje i dabingu. V roce 2012 se zúčastnila soutěže Stardance, kde s Jiřím Heinem obsadili 5. místo. Je vdaná za klavíristu a skladatele Petra Maláska.

Když tak o tom přemýšlím, Danu jsem v moc filmech neviděla. Nejvíc se mi líbila v pohádce Z pekla štěstí, kde si zahrála pěknou potvoru. Asi 3x jsem ji potkala "osobně" - 2x stála kousek od nás na jedné pravidelné akci a jednou natáčela film ve škole, kde jsem pracovala. Ovšem nemluvily jsme spolu.

Získáno: první dva autogramy mi Dana před lety kdysi po mé emailové žádosti, kterou jsem směřovala na dana@moravkova.cz, podepsanou kartu ze Stardance pak mám přímo od ČT.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama