O mé sbírce autogramů

6. května 2014 v 21:07 | K. |  O mé sbírce autogramů
První podpis jsem získala už někdy na prvním stupni ZŠ, kdy nám besedoval bavič Petr Rychlý. Podepsal se mi na malý zelený lísteček. O nějaký pátek později jsem "ulovila" na další školní akci Jiřího Žáčka. Stále to ale nebyl impuls pro to, začít podpisy oblíbených známých lidí sbírat.

Vše vlastně začalo na jaře roku 2004, kdy u nás v televizi běžela první Česko hledá Superstar. Tenkrát jsem jako pubertální dívenka milovala Sámera Issu a rozhodla se stůj co stůj vybojovat jeho podpis na autogramiádě v Metropoli Zličín. Jaké bylo mé zklamání, když na místě bylo kolem 6000 dalších stejně pošahaných mamlasů jako jsem byla já. V rámci zachování zdraví a důstojnosti jsme se otočili a tradá domů. Dlouho jsem pak dumala nad tím, jak to přece jen udělat. Bylo to lehčí, než se zdálo...

Protože kolem Superstar panovalo doslova davové šílenství - přizpůsobili se i zaměstnanci České pošty. Na obálku pak stačilo napsat v podstatě jméno soutěžícího a pod to "Ten ze Superstar", město a PSČ... Jako první "pokusný" králík byl právě Sámer. Napsala jsem mu děsně dlouhý dopis plný obdivu, (doufám, že ne hrubek), uznání a láskyplné podpory. Zhruba po měsíci se v naší schránce objevila obálka s razítkem "Děčín". To napětí, to nedočkání ji otevřít mě naprosto pohltilo... Sámer zaslal svou fotografii - podepsanou, věnovanou i s poděkováním za dopis a já z toho měla Vánoce. Všude jsem se musela chlubit a přemýšlela, komu napsat dál. Nakonec jsme se s bráchou složili na známky a napsali všem dalším 9 soutěžícím. Kromě Martiny Balogové a Anety Langerové nám nakonec přišly odpovědi od všech.

Líbilo se mi kontrolování schránky, čekání na pošťačku a následné otevírání obálek... Koupila jsem si proto další známky a rozhodla se napsat nějakým známějším uznávanějším lidem. Tenkrát jsem si vybrala Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou a Ivetu Bartošovou. Od všech mi přišly věnované krásné fotografie a já věděla, že sbírání podpisů mi ještě dlouho vydrží.

Aktivně sbírat jsem začala ale až někdy ve druháku na střední. To byl rok 2008/2009. Na konci prváku jsem si totiž koupila svůj vlastní notebook a díky němu jsem objevila spousty dalších možností. Emailové i normální adresy, sběratelské blogy, fotografie, které jsem si mohla stáhnout a vytisknout...

S kratšími i delšími pauzami sbírám doposud. Nejraději mám autogramy z dopisových žádostí, ale sem tam napíšu i nějaký email nebo autogram zakoupím. Zaměřuji se spíše na české osobnosti - konkrétně na herce a hudebníky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama