Čtyřlístkové úlovky za duben 2014

27. května 2014 v 19:02 | K. |  Úlovky
To, že začnu čtyřlístky sbírat - jakože opravdu trhat, lisovat, archivovat... jsem se rozhodla 7. dubna roku 2014, kdy jsem venčila borderku společně s R.


Na fotce výše tedy můžete vidět průkopníky mé nejnovější sbírky. Nalezeny, jak již jsem napsala, byly při podvečerní procházce se Stacy a R. na psí louce kousek od domu. Po příchodu domů jsem je dala lisovat do knížky "Přebyteční". :)
Na další lov jsem se vydala o dva dny později - konkrétně 9. 4. 2014. Byla středa, v práci jsem zrovna měla volno, venku bylo hezky, tak jsem popadla Bíbu a šla hledat. Trvalo to jen pár minut, asi 10 metrů od našich vchodových dveří jsem objevila hned dva pětilístky. Přiznám se, že jsem byla trochu zklamaná. Sice se všude píše, že pětilístky (a vícelístky) jsou rarita, která se jen tak nevidí, ale mně to nepřijde zkrátka ono.10. 4. 2014 jsem vyrazila opět s Bíbou s jasným cílem - najít konečně ten čtyřlístek. Protože hárala, nechtěla jsem se moc vzdalovat od domu. Ten jsme tedy obešly. Já se zaraženým pohledem v zemi, Bíba s čumákem. Po necelé hodině jsem chtěla už jít domů. Lov tedy nebyl úspěšný. Blížím se ke dveřím, ale vodítko se naplo a Bíba dělala, že neexistuje. Chvíli jsem volala, pak i zaškubala za špagát. Nic. Přišla jsem k ní a koukám co očichává. No a on tam fakt byl! :)Další úlovek jsem objevila až o dost dlouho později. Bylo 22. 4. 2014, já se vracela z práce a začala bouřka. Stacy taky hárala, takže jsme venčení dost flákaly a aportovat nebyla už asi týden. Koukala jsem z okna - vysvitlo sluníčko, udělala se duha, nikde nikdo. Pršelo tedy děsně, ale nedalo se nic dělat. Stacy si to docela užila, já vypadala jako blázen, když jsem s poslední dešťovou kapkou zapla psa na vodítko a poručila k odchodu... No a při tom odchodu jsem ho uviděla. Čtyřlístek! Vyfocený bohužel až při lisování, nějak jsem na to zapomněla. :)24. 4. 2014 jsem byla v práci a zjistila, že je možnost soutěžit o osobní setkání s Robbiem. Cestou domů od tramvaje jsem nad soutěží přemýšlela a říkala si, že kdybych třeba našla čtyřlístek, že to vyjde. A skutečně jsem jeden zahlédla. Hupsla jsem do trávy, že ho utrhnu. A vedle byl další, a další! Utrhla jsem jich celkem pět a jeden pětilístek. Štěstí mi teda nepřinesli a ani nejsou moc hezky tvarované.26. 4. 2014 jsem měla po obědě sraz s R. Udělali jsme si procházku do starého bytu a do Hornbachu pro králičí granule. A cestou jsem našla tento čtyřlístek. Dala jsem ho R.V úterý 29. 4. 2014 jsem byla v práci s S. Kolem jedenácté dopoledne jsme zašly před firmu na cigaretu. S. si všimla, že koukám do trávy a ptala se, jestli zase hledám čtyřlístky. Usmála jsem se, prohrábla těch pár jetelů, co tam rostlo... A měla jsem pětilístek. Trochu mě to zklamalo, ale S. udělal (doufám) radost.


Ještě ten samý den jsem přecejen čtyřlístky našla. A to hned tři a přímo u chodníku, po kterém jsem se vracela z práce... Tenrokrát se tvarově docela povedly, jsou hezky pravidelný. :)


Aby toho nebylo málo, ještě večer jsem vyrazila s kamarádkou na procházku. Šly jsme za sídliště do polí a luk. Bylo krásně. Sluníčko se chystalo zapadnout, ale i tak jsme stihly pár čtyřlístků najít. Netrhala jsem úplně všechny. Ale i tak jsem si odnesla 15 kousků plus jeden šestilístek.Duben zakončil nález tohoto kryplíka - bylo 30. 4. 2014 a já šla s kolegou v pauze na oběd do nedalekého obchodu. Koukala jsem kolem sebe, jestli náhodou neuvidím čtyřlístek. Marně. O odpolední cigaretě jsem jeden přecejen našla. Byl na stejném místě, jako pětilístek ze dne předchozího. Vůbec nevím, kde se tam vzal. Viděla jsem ještě jeden, ale ten jsem neutrhla. Věnovala jsem ho kolegovi, ten ho založil do kancelářského bločku, aby nám všem nosil štěstí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erča Erča | Web | 29. května 2014 v 16:46 | Reagovat

Tak ať ti přinesou štěstí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama